Internetten indirdiğim film TV de görünmüyor?

Merhabalar..İnternetten bir film indirdim vede bu film (Dosya) isminde indi.Film pc de açılıyor,lakin ben smart tv nin usb girişinde izlemek isteğimde görmüyor..Yani bu filmi usb ye attım ve tv de izlemek istedim ama tv görmedi.Bu sorunu nasıl halledebilirim acaba.Bir fikri olan varmıdır,dönüştürmemmi gerekiyor yoksa ne yapmalıyım ?

sleepstalker sleepstalker (7)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Tamamdır arkadaşlar sorunu şu an çözdüm..Size cevaplar için teşekkürler. Not:Nasıl çözdüğümüde yazayım,belki ileride bu tür bir sorunla karşılaşacak olan insanlara yardımı olur...(Mkvmerge) programını kullandım,Dosyayı (Mkvmerge) programının içerisine attım vede çoklama yaptırdım sorun çözüldü..Hemde çok kısa sürede 30 saniyede dönüştürdü filmi

    sleepstalker sleepstalker (7)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Böyle olmalıydı zaten, güzel.. temmuz 7 yıl önce
    • Tamam hocam..Bundan sonra bu şekilde yaparım,teşekkürler. sleepstalker 7 yıl önce

    Merhaba indirilen filmin uzantısını Tv desteklemiyor olabilir, dosya halinde inme nedeni ise dosya içerisinde ek olarak .txt .srt gibi belgeler olmasıdır.

    guventas guventas (46)
    7 yıl önce cevaplandı

      Arkadaşın dediği gibi dosya uzantılarını TV desteklemez ise, filmi görmeyecektir.Dolayısıyla sizin dosyayı TV nin desteklediği bir formata çevirmeniz gerekir. AVI, MP4 gibi formatlara çevirirseniz TV niz büyük ihtimalle görecektir.

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      7 yıl önce cevaplandı

        benzer bir durum yasiyorum 500gb usb databankima attigim mp4 film dosyasini lcd tv ye taktigimda dosya gorunmuyor. ama aradan 1 gun filan gectiginde goruyor. 8 gb lik usb flash a attigimda ise aninda goruyor filmi. sorun acaba databankta mi format istiyor olabilirmi.

        Edit:

        sorunlu olduğum 500gb usb diskte bir klasör var ve silmeyi denediğimde aşağıdaki iletiyi alıyorum,virüs olabilir mi sorunlu bu diski formatlasam nasıl olur? @temmuz

        muvel muvel (332)
        6 yıl önce cevaplandı

        • Bu ayrı bir konu (yeni bir konu açmalıydın) ama kısaca cevap yazayım, USB diskin virüslü olup olmadığını başkalarına sormadan önce sistemindeki antivirüs programına sormalısın. Bunu yaptınmı, yani bu harici diski antivirüs programınla taradınmı? Taradıysan nasıl sonuç çıktı? Virüslü olabilirde olmayabilirde o buradan bilinemez. Eğer klasörün ismi değiştirilebilirse uzun klasör ismi yerine kısa bir isim ile değiştir ve silmeyi yeniden dene. Olmazsa çek formatı (biçimlendir) gitsin. Eğer biçimlendirmede olmazsa Disk yönetiminde bu USB disk bölümünü önce sil, "ayrılmamış" ham hale getir ve sonra yeniden "Yeni basit birim" oluştur (sağ tık menüsünden yapılırlar.). temmuz 6 yıl önce