İnternetten İndirilen İşletim Sistemi Güvenlimidir?

Merhaba arkadaşlar, bir kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

internetten indirilen işletim sistemi ne kadar güvenlidir?

internetten indirilen işletim sisteminde nerelere dikkat etmeliyiz.

lion lion (595)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    İnternet üzerinden işletim sistemi indirirken üretici firmanın resmi kaynaklarından indirmek en doğru ve güvenilir tercih olacaktır. Korsan olarak Windows sürümlerini internet üzerinden temin etmek günlük kullanım sırasında OS tabanlı birçok hatanın sebebi olabilir. Her zaman orjinal ve güncel yazılım kullanmak bu noktada çok önemli.

    İnternetten indirilen işletim sistemi imajında dikkat edilmesi gereken bir diğer temel nokta ise işletim sisteminin sürümü. İndirdiğiniz işletim sisteminin birçok farklı sürümü olabilir. Yüklemek istediğiniz cihaza göre x64 veya x86 mimarilerini tercih edebilir, aynı zamanda Home, Pro gibi çeşitli sürümleri de seçebilirsiniz.

    Ek olarak işletim sistemi imajının orjinalliğini doğrulamak amacıyla MD5 ve SHA1 değerlerini kontrol edebilirsiniz. Bunun için HashMyFiles yazılımını kullanabilirsiniz.

    HashMyFiles 2.17

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

    • cevabınız için teşekkürler lion 8 yıl önce

    • İndirilecek yer güvenli olmalı.
    • Bilindik bir site olmalı.
    • İndirmeden önce daha önce yükleyenlere sorulmalı.

    akif52 akif52 (34)
    8 yıl önce cevaplandı

    • cevabınız için teşekkürler lion 8 yıl önce

    • Bilindik bir site olmalı. Bilindik yer derken örnek verebilir misiniz acaba?
    efe efe (65)