İnternetten OEM key almak güvenli mi?

8.1 işletim sistemine sahip laptop var. 10'a geçmek istiyoruz.

8.1 'den  Windows'a 10'a bu anahtarlarla doğrudan geçebiliyor muyuz yoksa 10'u kurup sonra bu anahtarı mı girecez?

sibermedia sibermedia (23)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Windows 10 kurduktan sonra keyi girebilirsin. Bir kaç tane site var ve almıştım herhangi bir sorun çıkmadı. Biraz araştırmayla uygun fiyata ve güvenli bir şekilde key alabilirsin.

    astrayos astrayos (141)
    1 yıl önce cevaplandı

    • Direk Microsoft'un mağazasından bu anahtarları alamıyor muyuz? sibermedia 1 yıl önce
    • Orijinal alma düşüncen varsa microsofttan 5.200 tl karşılığında satın alabilirsin. Ama windows 10 pro lisans diye arattığın zaman bazı seçenekler çıkıyor. astrayos 1 yıl önce
    • 5200 nere 100 lira nere! :D Madem bu şekilde satılıyor kendileri niye satmıyor. Sahte mi olmuş oluyor? Benim netten alacağım firma bunu nasıl bu fiyata satabiliyor? sibermedia 1 yıl önce
    • Yasal olmayan kısım orda devreye giriyor. Benim tahminim şu şekilde. Business için verilen keyler mevcut. Onu alıp satışa koyuyorlar ve bu şekilde kar etme ihtimali doğuyor. Henüz dolandırıcıya denk gelmedim ve duymadım. Bunu microsofta da söylemişliğim var, onlar bunun yasal olmadığını, hangi siteden yapıldığı soruldu. İşlem yapıldığını sanmıyorum. Çünkü bu da bir e-ticaret ürünü oldu. Uzun zamandır bu şekilde. astrayos 1 yıl önce
    • Anladım. Teşekkürler. sibermedia 1 yıl önce
    • Rica ederim. astrayos 1 yıl önce

    Ben de defalarca alıp kullandım. Herhangi bir sorun yaşamadım. Normal bir ev kullanıcısının binlerce lira vererek lisans alacak gücü yok. Oem Key kullanımı bu tür kullanıcılar için mantıklı.

    murat murat (12492)