İnternetten programsız daha hızlı dosya nasıl indirebilirim?

Program kullanmadan internetten daha hızlı dosya nasıl indiririm? Programsız hızlı indirmek mümkün mü?

atavistic atavistic (7)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Herhangi bir indirme yöneticisi olmadan internetten hızlı dosya indiremezsin. Şimdi indirme işlemini kısaca özetleyeyim

    Herhangi bir dosyayı indirmek için tıkladığınızda indirme işlemi başladığında, sunucu tek bir bağlantı ile size dosyası göndermeye başlar. Burada download hızı sizin bağlantınıza ve sunucunun bağlantı kapasitesine bağlıdır. Yani sizin bağlantınız çok hızlı olsa bile karşıdaki sunucuda dosya gönderme limiti varsa veya yoğun bağlantısı kötü bir sunucu ise  siz yavaş indirme yaparsınız.

    İndirme yöneticisi (Download manager) yazılımlar bu noktada devreye girer.  İndirme yöneticisi (örneğin IDM, bakınız: IDM nedir? IDM ne işe yarar?). Sizin adınıza karşı sunucuya birden fazla bağlantı açar ve indirme isteği gönderir. Bu sayede indirilecek dosyası tek bir koldan değil birden fazla koldan indirir ve bu dosyaları bilgisayarınızda birleştirir.

    Bu sebepten daha hızlı indirme için program şart.

    hakan hakan (15424)