internetten video izlerken pc kapanıyor - özellikle dizi sitelerinde

Farklı tarayıcılar denedim. Tüm sitelerden video izlerken pc kapanmaya başladı. Daha sonra bilgisayarı formatladım. Fakat bu da çözüm olmadı. Pc normalde çalışıyor. Herhangi bir sorun yok. Video izlemezsem saatlerce sorunsuz çalışıyor.
Özellikle dizi sitelerinde dizi izleyemez oldum. Tam diziyi açıyorum bir kaç dakika sonra tekrardan bilgisayar kapanıyor. Sorunu nasıl çözerim fikri olan var mı?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Harddiskini kontrol edermisin. Herşeyden kaynaklanıyor olabilir ancak özellikle ekran kartı, HDD.

    HD Tune.

    Yukarıdaki program ile Error Scan yapıp, Health Sekmesinin fotoğrafını atarmısın ?.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      Muhtemelen bilgisayarına biraz yük binince sorun oluyor.  Örneğin bir oyun açtığında da kapanacağını düşünüyorum. Sen dizi izlediğin için dizi izlerken bunu fark ediyorsun.

      Sorun bilgisayarına, işlemcine biraz yük bindiğinde ortaya çıkıyor gibi. Buna sebepte aşırı ısınma olabilir.

      "Formatladım" demişsin. Peki güncellemeleri yükledin mi? Sürücüleri güncel olarak yükledin mi? bunlar çok önemli detaylar.  Eğer çok fazla program yüklüyor ve kaldırıyorsan bir de bilgisayarında virüs taraması yapmanda fayda olur Bilgisayarını https://uzmanim.net/soru/malwarebytes-nedir-malwarebytes-nasil-kullanilir/302 ile taratmanda fayda var.

      hakan hakan (15424)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Evet. Dizi izlerken ( Web'ten ) Bi ihtimal işlemciyi oran virüs bulaşmış olabilir. hydra 4 yıl önce