InvalidOperationException: Sequence contains more than one element

Asp.net core 2.2 uygulamasında uygulamam An unhandled exception occurred while processing the request. InvalidOperationException: Sequence contains more than one element hatası veriyor.  InvalidOperationException: Sequence contains more than one element hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sequence contains more than one element (Sıra birden fazla öğe içeriyor) ifadesi şu anlama gelir. Örneğin bir veri kaynağından veri çekiyorsunuz ve linq ya da lambda ifadenizde SingleOrDefault veya Single kullandınız. Çünkü veri kaynağından tek bir kayıt döneceğini düşünüyorsunuz. Fakat veri kaynağında aradığınız kriterde birden fazla veri var. İşte bu durumda eğer Single veya SingleOrDefault kullandıysanız Sequence contains more than one element hatası alırsınız.

    Hatanın çözümü için First kullanabilirsiniz tabi senaryonuza uyuyorsa. Ya da neden veri kaynağında çift kayıt var bunu sorgulayabilirsiniz.

    alattin alattin (16999)