İOS 10.1.1 Güncellemesi Hataları Sonrası İOS 10.2 Güncellemesi

İos 10.1.1 güncellemesi sonrasında oluşan hatalar .

İos 10.2 güncellemesi ile bu hatalar giderildimi ?

İos 10.2 güncellemesini yapmalımıyım ?

blackheaven blackheaven (728)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

     Apple tarafından Ekim ayı sonunda sunulan ios 10.1.1 sürümü sonrasında İphone kullanıcılarının birtakım sorunlar yaşadığı görüldü.
    Bu sorunlar ;

    * Güncelleme sonrası batarya sürelerinin kısaldığı
    * Güncelleme sonrası bataryanın sağlıklı çalışmadığı
    * Batarya yüzdesinin doğru sonuçlar vermediği
    * Yüzde 60 olan bataryanın kilit aç kapa yapılınca %30'lara kadar geriledigi
    *Birtakım güvenlik açıklarının halen giderilemediği

    gibi sorunlar bu güncelleme sonrasında yaşanmıştır . Bu sorunlardan en çok etkilenen modeller iphone 6 ve 6s lerdir .

    Bu sorunların ardından Apple İos 10.2 güncellemesini yayınladı . Peki bu güncelleme ile sorunlar düzeldimi ?

    -Malesef bu güncellemeyle birlikte sorunlar halen devam etmektedir.
    Başlıca sorunlar;

    *Güncelleme sonrası telefonun açılmaması
    *Güncelleme ile birlikte kasmalar,donmalar yaşanması
    *Güncelleme ile birlikte kameranın hata vermesi
    *Güncelleme ile birlikte şarjın hızlı bitmesi
    *Güncelleme ile birlikte Telefonun ısınması

     Peki bu sorunları yaşanlar için  bir çözüm varmı ?

    -tabiykide birtakım çözüm önerileri bulunmaktadır.

    *İphone cihazınızı restore etmek , İtunnes üzerinden güncelleme yapmak en yaygın yöntemdir.

    Merakla beklediğim konu bugun telefonuma gelen İos 10.2.1 Güncellemesi . Acaba sorunlar çözüldümü ? ilerleyen vakitlerde görücez

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

      Telefonumu iOS 9.3.5 de iken, hergün saat 20:00 de gelen iOS 10 güncelleme bildirimine bir keresinde aceleyle evet'e bastım.Ardından iOS 10.2 yüklenmiş oldu.

      iOS 10.2 deneyimlerime göre stabillikte sorun var.Telefon hiç olmadığı kadar donuyor, duraksıyor hatta bir keresinde ekranı komple gitti.Hiçbir şekilde görüntü alamadım.Ardından güç tuşu ve home tuşuna birkaç saniye basılı tutarak telefonu yeniden başlattım o şekilde düzeldi.Bu sorun iOS 10 temiz kurulum ardından düzelebilir ancak birçok kişide olması sorunların devam edeceğini de göstermiş oluyor.

      iPhone güncellemeyi bana zoraki yükletti hergün yükle diye ısrar ediyordu.Aslında ben androidçiyim iOS u yapısı gereği sevmiyorum.Telefon hediye olduğundan kullanıyorum.Telefonu normalden biraz ileri seviyede kullanan biri için iOS çok kısıtlayıcı bir platform.

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Malesef dediğin gibi stabillikte sorun var . Ben otomatik güncellemeyi indirmeyi ne varsa kapattım . ona rağmen bugun 10.2.1 indirildi yüklensinmi diyor . Şuan bekletiyorum . İnternette okuduğum yazılara göre İos 10.3 te yüksek derecede performans artışı sağlanıcakmış . Umarım sorunsuz olur .Bu yazdığım sorunlar bende çıkmadı . Bende çok komik bir sorun var çağrı kaydında sürekli 1 sesli mesajınız var diyor :) . Arkadaşımında ekranı sizin dediğiniz gibi oldu kapama tuşu + home tuşu ile düzeliyor. @ismailsarp blackheaven 7 yıl önce
      • Umarım denildiği gibi 10.3 de düzelir @blackheaven ismailsarp 7 yıl önce
      • Ben tavsiyeler üzerine androidten iosa geçiş yaptım . Çokta memnun kaldım aslına bakarsan . Belkide bu sorunları yaşamadığım içindir bilemiyorum . Android tabanlı telefonlarda amiral gemisi dedikleri telefonları kullanmadığımız sürece size max 2 sene ömür veriyorlar . 2 sene sonra telefon şişmeye kasmaya donmaya yavaşlamaya başlıyor . ben 4 telefon değiştirdim androidte ve 4ünde de aynı problemi yaşadım . tavsiyeler üzerine iosa geçtim 1 sene oldu şuan çok memnunum . İnternette okuduğum haberleri görünce güncelleme konusunda ister istemes korkuyorum . İosun en sevilmeyen özelliği ''Dayatma'' mantığı :) @ismailsarp blackheaven 7 yıl önce
      • Evet bende size katılıyorum bu konuda. iPhone un hızından ve sürekliliğinden şikayetçi değilim. iOS gerçekten hızlı ve sorunu çok az bir işletim sistemi .Uzun zaman kullansan da iOS da bahsettiğiniz şişmeler olmuyor, telefonu ilk günkü hızıyla kullanabiliyorsunuz.Ama bana kalırsa bunun sebebi kısıtlayıcı olmasından kaynaklanıyor. Android gibi çoğu durumu izin veren bir yapısı yok. Biraz kapalı kutu. Telefonda sanki hep belirli kalıplar da kullanıyor ve bunların dışına çıkamıyorsunuz.Aslında çoğu kullanıcının isteği bu.Yani telefon işini yapsın, sorun çıkarmasın.Bu kalıpların biraz ilerisini yapmak isteyen olursa iPhone bir dur çekmeye başlıyor. Ben bu "dur" u sevmiyorum :) yoksa iPhone işletim sistemi bu zamana kadar çıkmış en stabil sistem olabilir. @blackheaven ismailsarp 7 yıl önce
      • Söyledikleriniz çok doğru. Size sonuna kadar katılıyorum :) @ismailsarp blackheaven 7 yıl önce