iOS 10.2 güncellemesi nedir, gelen özellikler nelerdir?

iOS 10.2 güncellemesi ile gelen özellikler nelerdir?

iPhone iOS 10.2 güncellemesi ile hangi özellikler geldi?

Hangi telefonlar iOS 10.2 güncellemesini alacak?

iOS 10.2 güncellemesi nasıl yüklenir?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iPhone marka telefonlarda kullanılan iOS işletim sisteminin en yeni sürümü olan iOS 10.2 yazılımı dün itibariyle kullanıma sunuldu.

    iOS 10.2 sürümünün beta versionları artık sonra erdi ve kararlı sürümü kullanıcılar ile buluştu.Yeni gelen sürüm ile bazı hata giderme ve ek özelliklikleri beraberinde getiriyor.

    iOS 10.2 güncellemesi ile gelen özellikler nelerdir?

    Yeni 10.2 sürüm ile gelen özelliklerden bazıları şöyle;

    • Sadece ABD ülkesinde kullanılan TV Programı geliyor.Bu program ile çeşitli TV şov ve filmlerine erişimi sağlıyor.
    • Emoji listesine 100 den fazla yeni karakter eklendi.
    • HomeKit yani akıllı ev programına bazı hata iyileştirmeleri ve geliştirmeler geldi.
    • Live Fotoğraf özelliğinin iyileştirilmesi ve hızlandırılması sağlandı.
    • Siri ile ilgili bazı geliştirmeler yapıldı.
    • Facetime konuşmalarında yaşanan en-boy gibi görsel sorunlar giderildi.
    • BlueTooth performansı iyileştirildi.

    Hangi telefonlar iOS 10.2 güncellemesini alacak?

    iOS 10.2 güncellemesini iOS 10 yüklü tüm telefonlar alacaktır.Liste şu şekilde;

    • iPhone 5 ve sonra çıkan tüm iPhone serisi
    • iPad Air ve sonra çıkan tüm iPad Air serisi
    • iPad Mini ve sonra çıkan tüm iPad Mini serisi
    • iPod touch 5
    • iPod Pro ve iPod Pro 9.7 inç

    iOS 10.2 güncellemesi nasıl yüklenir?

    iOS 10.2 güncellemsini ister telefon üzerinden istersenizde iTunes üzerinden kurabilirsiniz.Her çıkan yeni sürüm belirli bir süre için iTunes üzerinden yüklenebiliyor.iTunes üzerinden yüklenme yapıldığında telefona genelde sıfır kurulum gerçekleştiriliyor.Ancak telefon üzerinden kurup ardından tekrar telefon üzerinden sıfırlama yapıldığında da yine sıfır kurulum yapmış olacaksınız.

    Telefon üzerinden kurmak için Ayarlar --> Genel --> Yazılım Güncelleme yolunu takip edin.

    iTunes üzerinden kurulum yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

    Aşağıdaki adımlaru uygulayarak cihazı temiz kurulum yapabilirsiniz.

    • Telefonunuzda Ayarlar->iCloud->iPhonu'mu Bul seçeneğini kapalı hale getirin.
    • Bu adrese gidin ve cihazınızı seçerek en güncel iOS 10.2 güncellemesini bilgisayarınıza indirin.
    • Cihazınızı iTunes ile bilgisayarınıza bağlayın ve ardından iTunes arayüzüne ulaşın.
    • iTunes üzerinden Windows için Shift tuşuna, Mac için Option tuşuna basılı tutarak iPhone a geri yükle butonuna basın.(iPad için iPad'a geri yükle, iPod için iPod'a geri yükle butonu olacaktır)
    • Ardından karşınıza ufak bir pencere açılacak ve dosya seçmenizi isteyecektir.Burada iPhone,iPad veya iPod için indirdiğiniz ipsw dosyasını seçin.

    Bu seçeneğin ardından cihaz içindeki verilerin tamamen silinmesi ve sıfır kurulum yapılan bir cihaz olarak başlayacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)