iOS 11'de Bluetooth tamamen kapatma

Merhaba

iOS 11'de Bluetooth'un kapatılmadığı yazıyor internette, bu doğru mu? Telefonumu iOS 11'e güncellersem Bluetooth'u kapatamayacak mıyım?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iOS 11'de Bluetooth kapatılmıyor diye bir şey yok. Denetim Merkezi'ndeki Bluetooth ve Wi-Fi simgelerinden tamamen kapatılamıyor sadece. Yani şöyle:

    iOS 11'de Denetim Merkezi'nden Bluetooth veya Wi-Fi'yi kapatmaya çalıştığında cihazın internet ağlarından veya bluetooth ile bağlandığı aygıtlardan bağlantısını keser fakat AirDrop, AirPlay, Apple Pencil, Apple Watch, Handoff ve Konum Servisleri gibi önemli servislerden bağlantının kesilmemesi için açık kalmaya devam eder. Yani bu bir hata değil.

    Tamamen kapatmak istiyorsan bunu ayarlardan yapmalısın.

    Wi-Fi’ı Tamamen Kapatmak için: Ayarlar > Wi-Fi > yeşil anahtara bir kere dokun

    Bluetooth’u Tamamen Kapatmak için: Ayarlar > Bluetooth > yeşil anahtara bir kere dokun

    Tamamen devre dışı kaldığını anlamak için Denetim Merkezine bak, Wi-Fi ve Bluetooth simgelerinin üstünde yatay çizgi varsa tamamen devre dışı kalmış demektir.

    omercik omercik (9418)