iOS 11 güncellemesi neler içerecek ? Ne zaman çıkacak ? Hangi cihazlar iOS 11 güncellemesi alacak?

iOS 11 neler içerecek?

iOS 11 ile gelen yenilikler?

iOS 11 özellikleri neler olacak?

iOS 11 ne zaman çıkacak?

Hangi cihazlar iOS 11 güncellemesi alacak?

ismailsarp ismailsarp (6010)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Çok yakın zamanda WWDC 2017 etkinliğinde iOS 11 işletim sistemini tanıtıldı. iOS 11 ile birlikte iOS işletim sistemi artık daha işlevsel ve kullanışlı olacağa benziyor.

    iOS 11 ile birlikte gelen yenilikleri özetlersek;

    • Artık aşağıdan yukarıya elinizi çekere çıkan Kontrol merkezi yenilendi ve kullanıcılar bunu özelleştirebilecekler.En basitinden Hücresel veri artık buradan açılabilecek :)
    • Siri yenilendi ve artık çeviri yapabilecek.
    • AppStore mağazası yenilendi ve artık daha görsel, modern bir arayüzde.
    • iMessage yenilendi.iMessage üzerinden başka insanlara para göndermek mümkün.Ayrıca iMessage mesajları artık bulut üzerinde saklanılabilir.
    • Kamera uygulaması yenilendi ve artık daha fazla filtreleme özelliği mevcut olacak.
    • Şaşırtıcı olarak artık iOS ta dosyalarım isminde bir klasör olacak.Ancak bu özellik Android kadar ayrıntılı olmayacak gibi duruyor.
    • ve bu maddeler dışında irili ufaklı gelen birçok yenilik olacaktır.

    Kendi görüşüm artık iOS 11 ile birlikte Apple da olmayacak denilen bazı yenilikler olmuş gibi duruyor.Bu sayede iOS işletim sisteminin eksik kalan yanları bir nebze düzelmiş gibi duruyor.

    Hangi cihazlar iOS 11 güncellemesi alacak?

    Apple her yeni işletim sistmeminde genelde bir önceki telefonu desteğini kaldırıyor.Örneğin iPhone 5 artık iOS 11 desteği alamayacak.

    iOS 11 alacak cihazlar şu şekilde;

    • iPhone 7 Plus
    • iPhone 7
    • iPhone 6S Plus
    • iPhone 6S
    • iPhone 6 Plus
    • iPhone 6
    • iPhone SE
    • iPhone 5S
    • 6.Nesil iPod Touch
    • Yeni 9.7" iPad
    • 12.9" iPad Pro
    • 9.7" iPad Pro
    • iPad Air ve Air 2
    • iPad Mini 2,3,4 ve 5

    iOS 11 ne zaman çıkacak?

    iOS 11 tanıtıldığı gün beta güncellemesi geliştiriciler için paylaşıma açıldı.Yakın zamanda da herkes için beta sürüm kullanıma açılacak.Ancak kararlı ve final sürümü tahminen Eylül ayında yayınlanacak.

    ismailsarp ismailsarp (6010)