iOS 12 temiz kurulum nasıl yapılır?

iPhone 6S Plus telefonumda iOS 12'yi sıfırdan temiz kurulum ile yüklemek istiyorum nasıl yaparım?

iOS 12 temiz kurulum nasıl yapılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iOS 12, 17 Eylül'de Türkiye'de saat 20:00'dan itibaren yayınlandı ve indirilebilir durumda. Benim tavsiyem eğer bilginiz varsa mutlaka iOS 12'yi temiz kurulum yaparak iPhone ve iPad cihazınıza yükleyin. Temiz kurulumun çok faydası olur.

    iOS 12 temiz kurulum nasıl yapılır?

    1. Adım: Cihazınızdaki her şeyi yedekleyin

    Temiz kurulum yaptığınızda iPhone ve iPad'inizdeki her şey silinir. Bu nedenle mutlaka yedek almayı unutmayın. Bu yazıyı okuyorsanız zaten yedek almasını da biliyorsunuzdur o yüzden lafı fazla uzatmayacağım. Yine de nasıl yedekleyeceğinizi bilmiyorsanız iPhone, iPad ve iPod touch yedekleme linkine tıklayarak ilgili makaleyi okuyabilirsiniz.

    2. Adım: iOS 12 ipsw dosyasını indirin

    iOS 12 temiz kurulumu yapabilmek için öncelikle iOS 12'nin ipsw dosyasına ihtiyaç var. Bu dosya her modele göre değişiyor. Kendi iPhone ve iPad'inize uygun olan iOS 12 ipsw dosyasını https://ipsw.me/ linkine tıklayarak bulup indirmeniz gerekiyor. Telefonunuzun modelini seçtiğiniz zaman zaten yeşil renkli iOS 12 ipsw dosyası otomatikmen gözüküyor. Buna tıklayıp iOS 12 ipsw dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

    3. Adım: iOS 12 temiz kurulumu

    iOS 12 yazılım dosyasını (ipsw dosyası) indirdikten sonra temiz kurulum adımlarına geçebiliriz.

    1. Cihazınızdaki "iPhone'u bul" özelliğini kapatın.
    2. iPhone/iPad'inizi Windows veya Mac bilgisayarınıza kablo ile bağlayın.
      bilgisayarınızda iTunes programı da yüklü olmalıdır.
    3. Cihazınızı bilgisayara bağladığınızda otomatik olarak iTunes açılır. Eğer açılmazsa siz kendiniz açın.
    4. Daha sonra iTunes'ta sol üst bölümden cihazınıza tıklayın. Cihazınızla alakalı menüler görüntülenir.
    5. Eğer Mac kullanıyorsanız Option tuşuna, Windows kullanıyorsanız Shift tuşuna basılı tutun ve bu esnada iPhone'a Geri Yükle seçeneğine tıklayın.
    6. Son olarak bilgisayara indirdiğiniz iOS 12 ipsw dosyasını seçin.

    Bu esnadan sonra iOS 12 temiz kurulumu gerçekleşir. Bir şey yapmanıza gerek yok.

    omercik omercik (9418)