iOS 9 Nedir, iOS 9 nasıl yüklenir?, iOS 9 hangi Apple cihazlarına yüklenebilecek?

Apple iOS 9 Nedir?

Apple iOS 9 Ne zaman çıkacak?

Apple iOS 9 nasıl yüklenir?

Apple iOS 9 hangi Apple cihazlarına yüklenebilecek?

iOS 9 ile gelen yeni özellikler nelerdir?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iOS 9 Nedir?

    iOS 9 Apple iPad, Apple iPhone ve iPod Touch cihazlarına gelecek olan yeni işletim sistemidir.iOS 8 işletim sismine göre daha fazla hız,performans,esneklik ve rahat kullanım gibi birçok etken vaat eden işletim sistemi Apple tarafından telefon,tablet ve ipod cihazlarına sunulacak.

    iOS 9 Ne zaman çıkacak?

    iOS 9 Haziran günü Beta olarak sadece geliştirici kişiler için yayınlanmıştı.Geçtiğimiz Temmuz ayında ise tekrar Beta olarak bu sefer tüm kullanıcılar için yayınlandı.

    Tam sürüm olarak ise yayınlanan tarih 16 Eylül 2015.iPhone,iPad veya iPod Touch cihazınız iOS 9 destekilyorsa tam sürüme güncelleme yapabilirsiniz.

    iOS 9 nasıl yüklenir?

    iOS 9 işletim sistemini iPhoneiPad veya iPod Touch cihazınıza ister telefon üzerinden(OTA) istersenizde iTunes ile bilgisayarınız üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.Güncelleme boyutu ise 1GB.

    Not: Cihazınızı güncellemeden önce şarjınızın %50 den düşük olmamasına dikkat ediniz.

    Bilgisayarınız üzerinden güncelleme yapmak isterseniz

    • Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayıp ve iTunes programını çalıştırın.
    • iTunes programı üzerinden Güncellemeleri denetle butonuna basın.
    • Ardından çıkan iOS 9 güncellemesi bildirimine basarak güncellemeyi başlatın.

    Telefonunuzun üzerinden güncelleme yapmak isterseniz(OTA)

    • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
    • Ardından Genel bölümüne gelin ve Yazılım Güncelleme bölümüne gelin.
    • iOS 9 güncelleme bildirimi üzerinden güncellemeyi başlatabilirsiniz.

    Apple iOS 9 hangi Apple cihazlarına yüklenebilecek?

    Apple iOS 9 işletim sismini aşağıdaki tüm telefon, tablet ve iPod cihazlarına güncelleme olarak sunacak.

    iOS 9 güncellemesi alacak iPhone modelleri

    • iPhone 4s
    • iPhone 5
    • iPhone 5c
    • iPhone 5s
    • iPhone 6
    • iPhone 6 Plus
    • iPhone 6SiPhone 6S Plus

    iOS 9 güncellemesi alacak iPhone modelleri

    • iPad 2
    • iPad
    • 3. ve 4. nesil
    • iPad Air
    • iPad Air 2
    • iPad mini
    • iPad mini 2
    • iPad mini 3

    iOS 9 güncellemesi alacak iPod Touch modelleri

    • 5. nesil iPod Touch

    iOS 9 ile gelen yeni özellikler nelerdir?

    iOS 9 gerek telefon gerekse tablet tarafında yeni özellikler ile birlikte gelecek.

    iOS 9 un yeni gelecek özelliklerini madde halinde yazakcak olursak;

    • Ayarlar bölümü içinde arama özelliği eklendi.
    • Siri için farklı dil seçenekleri seçilebilir hale geldi.(Konuşma ve dinleme dili ayrı olarak seçilebiliyor)
    • Yeni not ekleme uygulaması ile Çizim yapmak ve Fotoğraf eklemek mümkün olacak.
    • Arayan numarayı tahmin etme özelliği eklendi.Bu özellik ile tanımadığınız bir numara sizi aradığında cihazınız sizin yerinize bunu internette araştıracak ve sizin için bilgi bulabilirse " arayan numara bu olabilir " şeklinde bilgi ekranı çıkaracak.
    • Düşük Güç Modu seçeneği ile 3 saate varan şarj süresi
    • iClodu Drive uygulaması ile yedeklerimize daha kolay ulaşma ve yönetme imkanı.
    • Türkçe kelime tahminleri özelliği klavyeye eklendi.
    • 2 defa Home tuşuna basılarak uygulamalar arası geçiş sağlayan arayüz ekranı değiştirilerek daha hoş hale getirildi.
    • 6 Haneli parola koyma özellliği eklendi.
    • iOS 9 ile birlikte yazı tipi değişti.
    • Sadece iPadlere gelen MultiTasking (Çoklu Görev) özelliği.Bu özellik sayesinde aynı anda 2 uygulama birden çalıştırılabilecek.Örneğin Facebook ta gezerken bir yandan da YouTube de müzik dinleyebileceksiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)