iOS programlama için iMAC mi Macbookpro mu?

iOS programlama'ya yeni başladım.Fakat virtualbox ı yetersiz buldum.Mac almayı planlıyorum.Macbookpro veya iMac arasında kaldım aşırı bir güç farkı varmıdır?

ginchanyasha ginchanyasha (7)
10 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Virtualbox üzerinde XCode kullanmak, daha doğrusu Windows üzerinde XCode kullanmaya çalışmak gerçekten çok eziyetli.

    iMac mi yoksa Macbook pro mu derseniz, öncelikle karar vermeniz gereken masaüstü mü taşınabilir mi olmalı?

    XCode ile rahat bir ortamda çalışmak için  için minimum 4GB RAM, i5 veya üzeri ayarda bir işlemci yeterli olacaktır.

    Yeni iMac ve MacBook Pro'ların tamamı bu özelliklere fazlasıyla sahip.  Bütçenize göre ikisinden birini tercih edebilirsiniz.

    iMac Teknik özelliklere buradan, MacBook Pro teknik özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

    alattin alattin (16999)
    10 yıl önce cevaplandı

      Bütçeniz mac almak için uygun değilse uygun donanımlı masaüstü toplayarak Hackintosh kurabilirsiniz. Hackintosh Apple'ın OSX işletim sistemini Apple üretimi olmayan cihazlara kurmaya verilen addır. Farklı bir işletim sistemi değildir. Apple güncellemelerinide sorunsuz alırsınız. Gigabyte anakart, intel işlemci bu iş için tam uyumludur.  Hard disk olarak ise SSD öneririm.  Google'da detaylı olarak araştırırsanız sistem tavsiyeleri ve nasıl kurulacağı mevcuttur. IOS'a yazılım geliştirmeyi ilk düşündüğümde hackintosh kurdum ve kesinlikle performans sorunu yaşamadım. Ciddi olarak uygulama geliştirmeye başladığımda ise macbook pro aldım(taşınabilirlik için). 9 saat pil ömrü ve üstün performansıyla kesinlikle iyi bir cihaz.

      Kısaca taşınabilirlik istiyorsanız Macbook Pro, masaüstü istiyorsanız toplama masaüstü işinizi görür ve fiyatı daha uygundur.

      hudayi hudayi (11)
      9 yıl önce cevaplandı

        iMac işlemci hız aralığı 2.7 GHz ile 3.4GHz arasında, 4MB ile 6MB işlemci ön belleği var. Tamamı dört çekirdekli.

        MacBook Pro 2.5 GHz  ile 2.7 GHz arasında işlemciye sahip. Bazı modelleri çift bazı modelleri dört çekirdekli.

        iMac daha güçlü modellere sahip.  Fakat OSX için  hem MacBook Pro hem de iMac fazlasıyla yeterli.

        Alattin'in dediği gibi bütçeniz burada önemli faktör. Bütçeniz doğrultusunda hareket edin.  Her ikiside işinizi rahatlıkla görür.

        hakan hakan (15424)
        10 yıl önce cevaplandı

          Xcode u ilk kullandığım bilgisayar Intel i5 1.5 GHZ 4GB ramli bir cihazdı. Gayette hızlı ve sorunsuz çalıştım. Burada tercihini ihtiyaçlarına göre belirlemelisin.

          doancan doancan (1)