Ip adresimi Nasıl Gizlerim

Ip adresimi Nasıl Gizlerim ?

Ip adresimi gizleyerek sitelerde dolaşma.

furkanozkaynak furkanozkaynak (16)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Ip adresinizi gizlemek için VPNProxy, VPS gibi yapılar kullanabilirsiniz.Diğer şekilde kendi ip adresinizi başka bir aracı program kullanmadan gizleyemezsiniz.Mutlaka ip adresiniz bir yerlere kayıt olmak zorunda.Ama bu kayıdın olduğu yer örneğin bir VPN olursa sizin ip adresiniz yalnızca VPN sunucusunda kalmış olacak.Diğer tüm internet sörfünüzde kullanılan ip adresiniz gizlenmiş olacak.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      ip adresinizi gizlemek için  VPN  gerekkirse günlük 3 saat ücretsiz  hizmeti veren bir program var

      Hidemen vpn burdan indirin kurulumnu yapın ülke seçin burdan indirin

      candan candan (4301)
      7 yıl önce cevaplandı

        ZenMate nedir, nasıl kullanılır? Bu da başka bir VPN programı.  Bu tür programlar kullandığınızda Ip adresiniz sunucunun sahip olduğu ip adresi olarak görünür.

        Fakat bu tamamen gizlendi anlamına gelmez. Şöyle ki VPN, Proxy uygulamaları log yani kayıt tutarlar.  Ip adresi ile ilgili yasal bir işlemde ilgili birimler önce VPN sunucunun ip adresini daha sonrada bu sunucu üzerindeki loglara ulaşırlar.

        Elbette bu sunucu üzerindeki loglardan ip adresiniz bulunur. Daha sonra da ilgili ISP yani servis sağlayıcıdan ilgili saat ve tarihte  belirlenen ip adresini kim kullanıyor öğrenilebilir.

        Ip adresini gizlemek kolay bile olsa da gerçek anlamda oldukça zor ve zahmetli bir işlemdir.

        Sadece web sitelerinde dolaşmak için VPN ve proxy ideal bir çözümdür. Ben genel anlamda konuyu ele aldım. Pek çok arkadaş yapacakları / girişimde bulunacakları illegal bir işlem için ip adresini gizlemeye çalışır. Bir şekilde bu konuya erişen ve bu tür girişimde bulunacak arkadaşlar baştan vaz geçsinler :)

        hakan hakan (15424)