iPhone 6'dan bilgisayarıma aktardığım fotoğrafların bir kısmı görünmüyor

iphone 6 telefonumdan bilgisayarıma resim aktarma yaptım .

Fakat bilgisayara aktardığım resimlerin bir kısmı gösteriyor bir kısmı göstermiyor.

Göstermeyen resimleri açtığımda şu yazı çıkıyor ( Dosya boş olduğu için, Windows fotoğraf görüntüleyicisi bu resmi görüntüleyemiyor )

Başka programlarla açmaya çalıştım açılmayan resimleri yine aynı oluyor.

Bu durumda ne yapabilirim ?

Nasıl çözebilirim sorunu ?

Yardımcı olabilirsiniz ?

mat7 mat7 (341)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu dosyalar muhtemelen zaten resim dosyası değil. O yüzden açılmıyor olabilir.  Mesela iPhone'da bir dosya uzerinde oynama yaptığında diyelim ki kestin, yeniden boyutlandırdın bunu farklı bir uzantı ile kaydediyor ama orijinal dosya .jpg formatında orada duruyor.  Dosyaların uzantısı nedir? Açılamayan dosya uzantısı nedir?

    • Açılamayan dosyası fare ile sağ tuşla tıkla ve açılan pencereden özelliklere gir.
    • Burada, özellikler penceresinde "Dosya Türü: JPG Dosyası (.jpg)" gibi bir bilgi vardır. Burada ne yazıyor?

    Eğer bu bilgiyi bizimle paylaşırsan dosyanın nasıl açılabileceği konusunda seni yönlendirebilirim.

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

    • JPG Dosyası (.JPG) dosya türü bu . İnşallah çözüm vardır @alattin (13289) mat7 4 yıl önce
    • @mat7 dosya boyutu ne görünüyor özellik ekranında? alattin 4 yıl önce
    • 0 bayt @alattin (13289) mat7 4 yıl önce
    • @mat7 0 byte demek o dosyanın içinde hiç bir şey yok demek. Ya aktarım başarısız oldu ya da bu dosyalar farklı adla PC'de mevcut. Mesela Resim1.jpg adında bir dosya varsa açılmıyorsa bu dosyanın resim1(1).jpg adında açılabilir hali olabilir. Bunu kontrol eder misin? alattin 4 yıl önce
    • Bunu nasıl kontrol edebilirim ? Tarif edebilirmisiniz rica etsem. @alattin (13289) mat7 4 yıl önce
    • @mat7 Telefonda olup bilgisayarda olmayan fotoğraf var mı? Şöyle kabaca bakınca anlaşılır aslında alattin 4 yıl önce
    • Telefonda gösteriyor resimler. Bilgisayarda göstermiyor. Bir kaç kere daha aktardım resimleri ve hatta başka bilgisayara aktarıp denedim durum aynı. @alattin (13289) mat7 4 yıl önce
    • Merhaba @alattin (13289) son olarak cevap alamadım sizden mat7 4 yıl önce
    • @mat7 Çözüm önerim şu: Telefona Google Drive yükleyin. Fotoğrafları oraya aktarın. Daha sonra PC ye Google Drive yükleyin ya da doğrudan Web üzerinden Google Drive'a erişin. Fotoğrafları böylelikle her yerden erişilebilir yaparsınız hem de dilediğiniz PC ye indirebilirsiniz. alattin 4 yıl önce