iPhone 6 özellikleri ? iPhone 6 çıkış tarihi ? iPhone 6 fiyatı ? iPhone 6 plus tanıtımı ?

Dün tanıtımı yapılan iPhone 6 ve iPhone 6 plus  özellikleri nelerdir?

iPhone 6 ve iPhone 6 plus türkiye çıkış tarihi?

iPhone 6 ve  iPhone 6 plus fiyatları?

Apple Pay nedir? nasıl kullanılır?

Apple Watch nedir? Apple Watch teknik özellikleri nelerdir?

fenerbahce fenerbahce (107)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Apple merak beklenen yeni telefonu iPhone 6 yı dün yaptığı tanıtımla tüm dünyaya duyurdu. Apple yeni telefonunu 2 farklı modelle sundu. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus adlandırılan modeller.

    • iPhone 6 nın 4.7 inç ekran ve çözünürlüğü 1334 x 750 ve ppi değeri ise 326.  iPhone 6 Plus'ta ise 5.5 inç ekran, 1080p FullHD çözünürlük ve 401ppi değerleri bulunmaktadır.
    • iOS 8 ve Metal platformu sayesinde geliştiriciler daha rahat ve daha güçlü oyunlar ortaya çıkarabileceklerdir.
    • iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta Apple tarafından tasarlanan A8 çipi bulunuyor. Bu çip, ilk iPhone'dakiyle kıyaslandığında 50 kat daha hızlı çalışmaktadır. A8 çip, işlem yapmada %25 daha hızlı, grafik performansı da %50 daha iyi. Enerjiyi de %50'ye kadar daha verimli kullanıyor.
    • iPhone 6 serisinin 8 MP iSight kamerası ve TrueTone flaşı bulunuyor. Video kısmında ise saniyede 30 ya da 60 kare hızında 1080p kayıt yapabilen iSight kameramız, 120 ya da 240 fps yavaş çekim modu ile geliyor. Ayrıca çekim esnasında otomatik olarak odaklama yapan kamera video konusunda fotoğrafta olduğundan daha etkileyici. Bu iSight kameranın ön yüzünde de 1.2 megapiksellik bir özçekim kamerası bulunduran iPhone 6, ön kamera konusunda da kendisini daha iyi odaklanır hale getirmiş durumda.
    • iPhone 6 ve iPhone 6 Plus öncülü iPhone 5S'ye oranla 3 kat daha hızlı Wi-Fi bağlantısına sahip olacak. Cihazların aynı zamanda 150 mbps LTE 4G bağlantısı da bulunuyor.

    iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ön siparişi 12 Eylül’de başlayacak ve 19 Eylül’de satışa sunulacak olan iPhone 6; Amerika fiyatı iPhone 6, 16 Gb modeli için 199 Dolar fiyat etiketine sahip ve her üst seviye hafıza için 100 Dolar daha talep ediliyor.

    Türkiye fiyatı iPhone 6’nın 16 GB’lık modeli 2 bin 349 TL'den satışa sunulurken, 5,5 inçlik iPhone 6 Plus’ın eş modelinin fiyatı ise 2 bin 649 TL olarak belirlenmiş durumda. iPhone 6’nın 64 GB’lık modeli 2 bin 649 TL. 128 GB’lık modeli ise 2 bin 949 TL fiyata sahip. iPhone 6 Plus’ın 64 GB’lık modelinin fiyatı 2 bin 949 TL, 128 GB’lık model içinse 3 bin 249 TL ödemeniz gerekmektedir. Ülkemizde 26 Eylül’den itibaren satışta sunulucaktır.

    Apple Pay

    iPhone 6 ve iPhone 6 Plus NFC teknolojisine sahip. Apple Pay isimli yeni bir ödeme yöntemi de tanıtıldı. Kredi kartı yerine iPhone kullanılabilecek ancak bunun ülkemizde ne kadar aktif kullanılabileceğini bilinmemektedir.

    Apple Pay sistemi NFC ve Touch ID ile birlikte çalışıyor. Kredi kartı bilgileri Apple'a teslim edilecek ancak Apple bu bilgileri dinamik kodlar ile koruyup 3. kişilerin eline geçmesine engel olacak. Apple Pay ABD'de McDonalds dahil büyük mağazalarda kullanılabilecek.

    Apple Watch

    Apple ın Akıllı saatin adı Apple Watch olacak. Apple Watch kare ekrana ve metal kayışa sahip olacaktır.

    Apple Watch neredeyse her akıllı saat gibi kalp atış hızınızı da ölçebilecek. Apple Watch Macbook'larda kullanılan MagSafe şarj aletinin benzeri ile şarj olacak. Taptic Engine isimli yeni bir donanım sayesinde Apple Watch dokunma ve tıklama arasındaki farkı anlayabiliyor.

    Apple Watch üzerinden mesajlaşmak da mümkündür. Farklı renklerde kordonlar satışa sunulacak olup Apple Watch tamamen özelleştirilebilir olacak. Akıllı saatin kurma kollu klasik saatlerde olduğu gibi kendi etrafında dönebilen bir tuşu bulunuyor.

    ergin ergin (2539)
    9 yıl önce cevaplandı

    • çok teşekkür ederim ayrıntılı ve güzel bir paylaşım olmuş. fenerbahce 9 yıl önce