iPhone 6 telefonumda iş yerinin Wi-Fi'sine bağlanamıyorum

iPhone 6 kullanıyorum iş yerinde Wi-Fi'den giriyordum internete, sonra beni nasıl yaptılarsa engellediler artık Wi-Fi'lerini kullanamıyorum. Ne yapsam kullanabilirim?

kullanici856546 kullanici856546 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    WiFi şifresini değiştirmişlerdir. Yeni şifreyi öğrenebilirsen yine girersin.

    Eğer modemden MAC flitremesi yapıpta engellemedilerse.. Ama bunun için senin iPhone cihazının bir şekilde MAC adresini öğrenmeleri gerekir. Buna muktedirlermi bilemem (Ama pek tahmin etmem. Telefonunu iş yerinde ortalıkta sahipsiz - denetimsiz bırakmıyorsan bunu yapamazlar, MAC adresini öğrenemezler).

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Modemin arayüzünde bağlanan her cihazın MAC adresi görünüyor. Üstelik bu ev kullanıcılarına verilen modemlerde bile mümkün olabiliyorsa iş yerlerinde bu güvenlik denetimi daha üst düzeydedir. Yani iş yerinin internetini yöneten kişiler bir şekilde bunu bulabilir diye düşünüyorum. omercik 5 yıl önce
    • Olabilir, bilemiyorum. Ama orada çok sayıda cihaz ve MAC adresi varsa, özel bu MAC adresini nasıl belirleyecekler ve onu engelleyecekler? Belirli seçili istemciler haricinde diğerlerinin tümünü engelledilerse olabilir @farurhenho temmuz 5 yıl önce
    • Muhtemelen log tutma benzeri cihazları vardır ya da özel olarak belirlemeye yarayan cihazlar. Aslında @murat bu tarz işleri daha iyi bilir. Onu çağıralım.. omercik 5 yıl önce
    • Hocam, MAC adresleri modemin arayüzünde, modeme bağlı kullanıcıların detay kısmında bulunur. O şekilde engellemişlerdir muhtemelen. Ayriyetten, eğer başka bir cihazdan arayüze girip, kendi MAC'ını filtreden kaldırabilirsen kullanabilirsin. Fakat pek etik olmaz sanırım :P @kullanici856546 googledoodletr 5 yıl önce
    • Modem arabirimine girebileceğini düşünmüyorum. Zira buna benzer ihtimalleri düşünerek default giriş şifresini değiştirmişlerdir. Yoksa herkes orada istediği gibi değişiklikler yapabilirdi. Bunu sadece iş yerinde IT yöneticisi (yada vazifelisi, sorumlusu) yapabiliyor olmalı @kullanici856546 @googledoodletr temmuz 5 yıl önce

    İki ihtimal var:

    • Şifreyi değiştirmişler
    • Senin telefonunun MAC adresini engellemişler

    İlk ihtimal üzerinden yola çıkarsak, yeni şifreyi bir şekilde öğrenip tekrar Wi-Fi'ye bağlanabilirsin. Ama ikinci ihtimalden yola çıkacak olursak, işin zor. Tekrar internete girebilmen için engelin kaldırılması şart aksi halde şifreyi bilsen bile iş yerinin internetine bağlanamazsın.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      cok teşekkur ederim cevaplarınız için :)

      kullanici856546 kullanici856546 (1)