iPhone 7 & iPhone 7 Plus Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus bugün düzenlenen Apple etkinliğinde resmi olarak tanıtıldı. iPhone 7 özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi hakkında tüm detaylar yazımızda...

brsozl brsozl (1961)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Apple, bugün (7 Eylül 2016) tarihinde düzenlediği özel bir etkinlikte iPhone 7, iPhone 7 Plus ve Apple Watch 2 ürünlerini resmi olarak tanıttı.

    Bir önceki model olan iPhone 6S ve 6S Plus'a göre önemli yeniliklere sahip olan yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri, özellikle tanıtımda üzerinde durulan Jet Black isimli yeni rengi ile büyük ilgi çekmeyi başardı.

    iPhone 6 serisinin tasarım anlayışı devam ediyor

    Yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus genel olarak iPhone 6 serisindeki tasarım anlayışını devam ettiriyor. Ancak bu sefer Apple, arka tarafta yer alan anten çizgilerinin konumunu iPhone 7 serisi ile kenarlara hizalanmış.

    iPhone 7 ve iPhone 7 Plus

    5 Farklı Renk Seçeneği

    Tasarım tarafında bizce en büyük yenilik yeni renk seçenekleri. iPhone 7 serisi, Jet Black, Black, Silver, Rose Gold ve Gold olarak tam 5 farklı renk seçeneği ile geliyor.

    Jet Black renginin gerçekten muazzam olduğunu söyleyebiliriz. Tabii bu durumun farkında olan Apple, sadece 128 ve 256 GB olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde Jet Black rengini sunacak.

    iPhone 7 Renk Seçenekleri

    İsterseniz lafı fazla uzatmadan yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın özelliklerine, fiyatına ve diğer tüm detaylara yakından bakalım...

    - iPhone 7 Özellikleri ve Fiyatı

    iPhone 7

    4 çekirdekli A10 Fusion 2.4 GHz işlemci (iPhone 6S ve 6S Plus'da iki çekirdekli bir işlemci bulunuyordu.)
    2GB RAM (iPhone 6S serisi ile aynı)
    - iOS 10 işletim sistemi
    - 1960 mAh Batarya
    (6S modeline 1715 mAh seviyesindeydi. iPhone 6S'e göre 2 saat daha fazla pil ömrü.)
    - 138.3 x 67.1 x 7.1 mm kasa ebatları ve 138 gram ağırlık
    - 3D Touch
    destekli home butonu (Yeni)
    4.7 inç, Retina HD ekran ve 6 serisinden farklı olarak etkinlikte ekranın geniş renk yelpazesi olduğu vurgulandı.
    - IP67 sertifikası ile suya ve toza karşı dayanıklılık (1 metrede 30 dakika suya dayanıklılık)
    Stereo hoparlör (ön tarafta konuşmalarda sesimizi ileten ahize ile alt tarafta yer alan hoparlör artık ortak çalışabiliyor.)
    - 3D Touch (Baskıya duyarlı ekran)
    32GB, 128GB, 256GB dahili hafıza seçenekleri (16 GB gereksiz düşük depolama alanına sahip iPhone'lara elveda.) (Simsiyah model sadece 128 ve 256GB seçeneklerinde mevcut.)
    12MP, f/1.8 OIS destekli Arka Kamera (Artık F1.8 sayesinde gece de iyi çekimler çıkarabilecek. Plus haricinde düz model de OIS (Görüntü sabitleme - titreme önleme) görmek de güzel.) (4K 30 FPS video kaydı)
    - 4'lü LED Flash
    7MP FaceTime HD kamera f/2.2Ön Kamera (1080P 30FPS video kaydı)

    16 GB iPhone'lara elveda

    Apple, iPhone 7 serisi ile 16GB dahili depolama ile gelen iPhone modellerini rafa kaldırıyor. Artık yeni iPhone 7'ler en düşük 32GB dahili depolama kapasitesine sahip olacak.

    3.5mm kulaklık girişi kaldırıldı

    3.5mm Jak girişi kaldırıldı iPhone 7

    Yeni nesil iPhone 7 serisi ile gelen en büyük değişim kulaklık tarafında oldu. Artık iPhone 7 serisi ile 3.5mm kulaklık girişi kaldırıldı.

    Bunun yerine kutu içerisinden çıkacak kulaklıklar iPhone 7'nin şarj portu ve data aktarımı sağlayan Lightning portunu kullanacak. Bunun en büyük eksi tarafı ise iPhone 7'yi şarj ederken müzik dinlenemeyecek olunması. Bu duruma da çare olarak Apple kablosuz kulaklıklarını da etkinlikte tanıttı.

    AirPod isimli yeni bluetooth kulaklar Apple tarafından satılacak. Ancak ülkemizde ki Apple fiyatlarını düşünürsek çoğu kullanıcı kutudan çıkan kablolu kulaklığı kullanmayı tercih edeceğini söyleyebiliriz.

    AirPods

    Aynı zamanda Apple'ın iPhone 7 ve 7 Plus'ın kutu içeriğine Lightning-3.5mm kulaklık girişi çeviriciyi de koyduğu söylentiler arasında. Eğer bu durum gerçek 3.5mm kulaklarınızı da iPhone 7 serisi ile kullanabileceksiniz.

    iPhone 7 Fiyatı

    Apple'ın yeni modeli iPhone 7'nin fiyatı ise 649$ olarak belirlendi. Ülkemizdeki satış fiyatı ise tahmini olarak 3.800 TL civarlarında olacaktır. Ancak ülkemiz için henüz resmi bir açıklama yok.

    iPhone 7 Çıkış Tarihi

    Apple'ın yeni modeli iPhone 7'nin çıkış tarihi ise 16 Eylül. 16 Eylül itibari ile Apple iPhone 7 satışa çıkacak.

    - iPhone 7 Plus Özellikleri ve Fiyatı

    iPhone 7 Plus

    4 çekirdekli A10 Fusion 2.4 GHz işlemci (iPhone 6S ve 6S Plus'da iki çekirdekli bir işlemci bulunuyordu.)
    - 3GB RAM (iPhone 6S serisinde 2 GB RAM mevcuttu.)
    - iOS 10 işletim sistemi
    - 2900 mAh Batarya
    (6S Plus modeline göre 150 mAh daha fazla)
    - 3D Touch destekli home butonu (Yeni)
    5.5 inç 1920x1080p, Retina HD ekran (6 serisinden farklı olarak etkinlikte ekranın geniş renk yelpazesi olduğu vurgulandı. Ancak çözünürlük olarak aynı)
    158.2 x 77.9 x 7.3 mm kasa ebatları
    - IP67 sertifikası ile suya ve toza karşı dayanıklılık (1 metre derinlikte 30 dakika dayanıklılık)
    Stereo hoparlör (ön tarafta konuşmalarda sesimizi ileten ahize ile alt tarafta yer alan hoparlör artık ortak çalışabiliyor.)
    - 3D Touch (Baskıya duyarlı ekran)
    32GB, 128GB, 256GB dahili hafıza seçenekleri (16 GB gereksiz düşük depolama alanına sahip iPhone'lara elveda.) (Simsiyah model sadece 128 ve 256GB seçeneklerinde mevcut.)
    12MP, f/1.8 OIS destekli 2X ÇİFT Arka Kamera (Artık F1.8 sayesinde gece de iyi çekimler çıkarabilecek. Aynı zamanda alan derinliği yani arkası bulanık oldukça kaliteli fotoğraflar çift kameralı iPhone 7 Plus'la mümkün.) (4K 30 FPS video kaydı)
    - 4'lü LED Flash ve 2x Optik Zoom
    7MP FaceTime HD kamera  f/2.2Ön Kamera (1080p 30 FPS video kaydı)

    iPhone 7 Plus Özellikleri

    iPhone 7 Plus Fiyatı

    Apple'ın yeni modeli iPhone 7 Plus'ınfiyatı ise 769$ olarak belirlendi. Ülkemizdeki satış fiyatı ise tahmini olarak 4000 TL civarlarında olacaktır. Ancak ülkemiz için henüz resmi bir açıklama yok.

    iPhone 7 Çıkış Tarihi

    Apple'ın yeni modeli iPhone 7 Plus'ın çıkış tarihi ise 16 Eylül. 16 Eylül itibari ile Apple iPhone 7 Plus satışa çıkacak.

    - Apple iPhone 7 ve 7 Plus modellerini nasıl buldunuz?

    uzmanim.net

    Yazar: Barış ÖZEL

    brsozl brsozl (1961)
    7 yıl önce cevaplandı

      Fiyatlar 649 $ ve 769 $ olarak belirtilmiş. Türkiye de vergiyi de hesaba kattığımızda nerden baksan 4000 e yaklaşan fiyatlar olacak malesef. Hele ki 128 GB bir plus almaya karar verirseniz 4000 bile geçebilir diye düşünüyorum, umarım yanılırım.

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      7 yıl önce cevaplandı

          Sizce 5s , 5SE , ve 6 modellerinin fiyatlarında düşüş olurmu ? Veya Bu zamanda 5s alınırmı ?

          blackheaven blackheaven (728)
          7 yıl önce cevaplandı

          • 5S, SE ve 6 fiyatlarında düşüş olabilir ancak 6 ve 5S bu saatten sonra alınmaz. Küçük boyutlu bir cihaz arıyorsan iPhone SE piyasanın en güçlü cihazlarından. Aynı zamanda Xperia Z5 Compact'a da göz atabilirsin. brsozl 7 yıl önce