iPhone 7 Sarı ekran sorunu nasıl çözülür, iPhone 7 ekran sararması sorunu

iPhone 7 Sarı ekran sorunu nasıl çözülür ?

iPhone 7 ekran sararması sorunu ?

iPhone 7 aldım ekran biraz sarımsı gözüküyor, bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iPhone 7 alan ve kullanan kullanıcılar ekranlarının biraz sarıya yakın renkte olduğunu görmüşler.Bu durumda kullanıcılar bunun bir sorun olduğunu ve kronik olarak ekranın sarı gözüktüğünü düşünebilirler.Ama durum öyle değil.Önceden LG de de böyle bir durum çıkmıştı.Ancak LG de yaşanan sorun kronikti ve sorunun çözümü için yazılımsal bir çözüm yapılamıyordu.Sorunun kaynağı ekranın kendisiydi.iPhone 7 de ise durum farklı.Normalde ekranda bir sarılık söz konusu değil.Sadece varsayılan olarak gelen ekran ayarlarının şekli ile kullanıldığında ekranın biraz sarıya kaçan renkte olduğu gözlemelenmiş.Bunu ayarlardan kolay bir şekilde düzeltebilirsiniz.

    iPhone 7 Sarı ekran sorunu nasıl çözülür ?

    iPhone 7 de sarı ekran sorununu çözmek için aşağıdaki değişiklikleri uygulayın.

    1. Ayarlar->Genel->Erişilebilirlik->Ekran kolaylıkları->Renk filtreleri bölümüne gelin ve Renk Tonu kısmını seçtikten sonra Renk Özü ayarını sonuna kadar açın.
    2. Aynı şekilde Yoğunluk kısmına gelin ve ekrandaki sararma gidene kadar kısın.

    Bu ayarın ardından ekrandaki sarıya kaçan tonu kaldırabilecek, bir nevi sarı ekran sorununu çözmüş olacaksınız.

    ismailsarp ismailsarp (6010)