iPhone 8 ve iPhone X yeniden başlatmaya zorlama

Normalde iPhone açma kapama tuşu ve home tuşuna basılı tutunca telefon yeniden başlıyordu ve donduğu zaman düzeliyordu. iPhone 8'de ve iPhone X'de bu değişti mi yoksa aynı mı? İnternette değiştiğini okudum, nasıl yapılacak bilgi verir misiniz?

sevgikilinc sevgikilinc (22)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X'de Force Restart dediğimiz yeniden başlatmaya zorlama işlemi biraz farklı. Kısaca anlatayım:

    iPhone 8 ve 8 Plus Force Restart

    • Ses Açma düğmesine basıp hızlıca bırak, basmanla elini çekmen bir olsun
    • Ses Kısma düğmesine basıp hızlıca bırak, basmanla elini çekmen aynı şekilde bir olsun
    • Daha sonra ekranda Apple logosu belirene kadar sağ taraftaki düğmeye basılı tut

    Apple'ın boot ekranı gelecek ve telefon kendi kendini yeniden başlatacaktır.

    iPhone X Force Restart

    • Ekranda Apple logosu gelene kadar sağ taraftaki düğmeye ve ses kısma tuşlarına basılı tut

    Yine iPhone 8 ve 8 Plus'taki gibi Apple'ın boot ekranı gelecek ve telefon kendi kendini yeniden başlatacak

    Bu işlem (force restart) genelde iPhone'larda nadiren de olsa meydana gelen donma/takılma/yanıt vermeme gibi problemlerle karşılaşıldığında yapılır. Ayrıca hiçbir veri kaybı yaşatmaz, yani "fotoğraf/videolarım silinir mi?" diye düşünmene gerek yok

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • tesekkur ederim iphone 8 almayi dusunmuyorum ama genede merak ettigim icin sordum bellimi olur ilerde bi 10 sene sonra belki aliriz :) sevgikilinc 6 yıl önce