iPhone'a iTunes olmadan müzik, video, dosya atmak mümkün mü?

Bir süreliğine iPhone 8 Plus kullanacağım. Şimdiye kadar hep Android kullandım o yüzden iOS biraz kapalı geldi. Örneğin tarayıcıdan indirme yapılamaması, dosya (müzik,video,fotoğraf vb.) aktarımı için bilgisayarda iTunes bulunma zorunluluğu gibi. Kullandığım bilgisayarlarda her zaman iTunes olmayabiliyor ya da insanda Android kullanımından kalan kopyala-yapıştır gibi daha hızlı aktarım isteği olabiliyor. iTunes olmadan iPhone video, müzik, dosya atma mümkün mü acaba? Biraz araştırdım 3.parti yazılımlar var ancak onlarında işlem açısından iTunes kullanmaktan farkı yok.

iTunes olmadan iPhone dosya atma yöntemi varsa yardımcı olabilir misiniz?

noobxx noobxx (25)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    3. parti programsız bildiğim kadarı ile iphone'dan pc'ya dosya transfer yöntemi yok.  Ben çoğu zaman Google Drive gibi bir cloud disk üzerinden yapıyorum ya da dosyanın boyutuna göre email olarak yolluyorum.

    hakan hakan (15394)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Hocam transfer telefondan bilgisayara değilde tam tersi olacak genellikle.Onlar için 3.parti yazılımlar sanırım var. Dediğiniz yöntemler benimde aklıma geldi bilgisayarımdan Google Drive hesabıma bir video yükledim onu daha sonra safari üzerinden açtım ancak video açılmasına indirme simgesi çıkması ve benim buna basmama rağmen bir türlü inmedi. Siz Google Drive uygulamasını telefonunuza yükleyip onun üzerinden mi indirme yapıyorsunuz. Ben safari ile girdiğim hiç bir sitede fotoğrafları kaydetme haricinde indirme yapamıyorum. Örneğin Turbobit üzerindeki bir dosyayı ya da yandex disk'te bulunan dosyayı indiremiyorum. Safari ile alakalı bir durum mu bilemiyorum başka tarayıcılarda denemedim.Bu arada hocam e-mail yolu ile örneğin hesabınıza video gönderdikten sonra onu telefonunuza indirebiliyor musunuz? @hakan noobxx 5 yıl önce

    Böyle bir imkan maalesef yok. Dediğin gibi iOS kapalı olduğu için harici indirmelere izin vermiyor. iPhone'a müzik, video ve dosya aktarımı için iPhone'a nasıl fotoğraf, video ve müzik atılır? linkinden bilgi alabilirsin.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Hocam tarayıcı(safari) üzerinden indirme yapamıyorum hiç bir şekilde.Tek fotoğrafları kaydetme seçeneği var.Yukarıda verdiğim cevapta olduğu gibi örneğin Turbobit üzerinde bulunan bir dosyayı indiremiyorum veya başka bir sitede, indirme seçeneği çıkıyor ancak indirme yapılmıyor sanırım sistem onu da engelliyor bunu nasıl aşarım. noobxx 5 yıl önce
    • Bunu aşmanın hiçbir yolu yok. Eğer indirme yapmak istediğin sitede Google Drive veya başka bir bulut depolama servisine kaydetme seçeneği varsa anca oraya kaydedersin. @noobxx omercik 5 yıl önce
    • Ya da indirmek istediğin dosyayı önce bilgisayarına indirir, ardından yukarıda linkini verdiğim "iPhone'a dosya atma" konusundaki programla telefonuna atarsın. omercik 5 yıl önce
    • Yani farklı tarayıcı denemenin bir anlamı yok bu duruma sebep olan telefonun kendisi yani işletim sistemi. Peki hocam kaydettikten sonra Google Drive uygulamasını telefona kurup kaydettiğimi oradan indirebilir miyim? noobxx 5 yıl önce
    • Hmm işte bundan tam olarak emin değilim. Aslında sen bi deneyip buraya yazsan çok iyi olur, bizler de öğrenmiş oluruz :) @noobxx omercik 5 yıl önce
    • Hocam az önce denedim işe yarıyor indirebiliyorsun. Bu yöntem basit ama yükleyeceğin dosya yüksek boyutlu ise upload hızının yüksek olması gerekli. @farurhenho noobxx 5 yıl önce
    • Teşekkür ederiz, güzel bir bilgi oldu :) @noobxx omercik 5 yıl önce