iPhone melodi oluşturma

iphone için kendi melodini nasıl oluşturursun? Sevdiğin bir  şarkının bir bölümünü melodi yapmak istediğimde çözüm var mı?

mytayf mytayf (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iPhone'a mp3 melodi yapabilmek için öncelikle iTunes yazılımına ihtiyacınız var.

    Bilgisayarınıza iTunes kurulmuş olmalı.

    Sonra iTunes açın.

    Düzen > Tercihler menüsüne girmemiz gerekiyor. İlk açılışta karşımıza çıkan Genel sekmesi altında, Ses Tonları seçeneğini aktif etmelisiniz. Seçeneği aktifleştirdikten sonra kaydedin ve bu sayfayı kapatın.

    1. iTunes 'ü açın ve çevirmek istediğiniz şarkıyı seçin. (MP3 dosyası olmalı)
    2. Mp3 dosyasını sağ tuşla tıklayın ve  Get Info. (Bilgi ver ) seçin.
    3. Options /seçenekler  tabını tıklayın.
    4.  Start Time  (Başlatma Zamanı) ve Stop Time (Durdurma Zamanı) kutularını işaretleyin. her biri için zaman girin. (30 saniyeden uzun olmasın.). Bu şarkının istediğiniz bölümlerinin süresi olsun.
    5. OK tıklayın, sonra şarkıyı sağ tuşla tıklayın ve Create AAC Version (AAC Sürümünü Yarat) seçin.
    6. AAC sürümü yaratıldıktan sonra sağ tuşla tıkayın ve Show in Windows Explorer ( Windows Gezgini'nde Göster) seçin.
    7. 30 saniyelik şarkıyının uzantısını .m4a den .m4r e çevirin (Sağ tuşla yeniden adlandır diyerek yapabilirsiniz, dosya uzantıları görünmüyorsa klasör seçeneklerinden açmalısınız)
    8. Bu dosyayı iki kere tıklayın. Böylelikle iTunes melodi kütüphanesine eklenecektir. (Veya sürükle birak ile Aygıtlar altındaki Ses Tonları'na bırakın)
    9. Son olarak iPhone ile iTunes eşleştirin (sync ) böylelikle   melodi telefonunuza aktarılacaktır.
    10. Son olarak Start Time  (Başlatma Zamanı) ve Stop Time (Durdurma Zamanı) kutularını eski haline getirin.
    murat murat (12492)