iPhone otomatik güncelleştirmeleri kapatma

iPhone otomatik güncelleştirmeler nasıl kapatılır?

iPod otomatik güncelleştirmeleri kapatma

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Yeni bir telefon alındığında veya sıfırdan bir işletim sistemi kurulduğunda varsayılan olarak Otomatik Güncelleştirmeler Wi-Fi ye bağlı iken otomatik olarak indirilsin şeklindedir.Telefonunuzda 30+ uygulama olan bir kişinin 1-2 günde bir güncelleme alması normaldir.Bazen bu güncelleştirmeler çakışır ve 5+ dan fazla güncelleştirmeler aynı zamana denk gelebilir.Artık uygulamaların yetenekleri tahmin edildiği gibi üst seviye olduğundan bir güncelleme iPhone cihazlarında 100 mb civarında tutabilmekte.Bu da 5+ güncelleme gelen bir telefonda ortalama 400-500 mb bir dosyanın indirilmesi demek oluyor.Android ile de durum değişmeyecektir.Bu indirmeler internet hızlarında anlayamadığınız yavaşlıklara ve eğer mevcutsa kotalarınızın dolmasına yol açabilirler.

    iPhone otomatik güncelleştirmeleri kapatma nasıl yapılır?

    iPhone üzerinde otomatik güncelleştirmeleri basit bir şekilde kapatabilirsiniz.Aşağıdaki adımları uygulayınız.

    1. Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
    2. Ardından iTunes ve App Store bölümüne girin.
    3. Bir sonraki ekranda Güncelleştirmeler seçeneğini kapalı hale getirin.

    Bu aşamadan sonra iPhone telefonunuz artık otomatik güncelleştirmeleri izniniz olmadan yapmayacaktır.

    *iPod için de aynı yöntem uygulanabilir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)