iphone oyun sorunu

merhaba.benim merak ettiğim bir konu var.
bir iphone oyununun parametrelerini (karakter xp,hp verileri) igameguardian gibi bir programla modladığımızda save dosyaları bundan etkilenirmi yani karakteri 1 seviyeden 99 seviye yaptık diyelim sadece oyunun config dosyalarımı değişir yoksa oyunu kaydedince save dosyası değişirmi.
benim oynadığım bir oyun vardı (itarus) bunda ben hile yaptım (xp,level,hp hilesi) ama oyunun sonlarına doğru bir yerde takıldım npclerden biri bana iki görev veriyor ama verdiği görevlerden birini görmüyor (herhangi bir hata mesajı yok yapıldı gösteriyor menüde ama kabul etmiyor)  bu yüzdende oyunda ilerleyemiyorum ve sorunun kaynağını bulmaya çalışıyorum.bu konulardanda çok anlamam yardım ederseniz çok sevinirim bu hatayı gidermenin bir yolu var mıdır (eski sürümü denemek vs.) yoksa oyun mu bozuk.
bazı oyun sistem dosyaları uzantıları şunlar : .cra,.plist,blankproject,pkginfo
save dosyaları iki tane : opt.dat,save.dat

iphone 4 ios 6.1.3 kullanıyorum.oyun versiyonu 1.0.1

teşekkürler.

dubdi dubdi (6)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    pek bildiğim bir konu değil ama igameguardian yazılımını biraz inceledim.

    Search butonuna bastığınızda ve bir değer girdiğinizde bu girilen değer bellek üzerinde aranıyor ve bellek içerisinde verdiğiniz değere eşit birimler listeleniliyor. Yani siz 50 girip arattığınızda karşınıza 50 değerinin bellek üzerinde saklı olduğu konumu 0X00B4D6AC gibi bellek adresi geliyor. Bu 50 oyundaki krediniz veya cana eşit. Siz bu değeri igameguardian ile değiştirebiliyorsunuz.

    Aslında yaptığınız tüm değişiklikler bellekte  yapılıyor. Tabi oyunu sonlandırdığınızda bellekteki en son değer krediniz kalıcı olarak sunucuya veya veri dosyasına gönderiliyor ve bir sonraki oyunda bu değerden devam ediyorsunuz.

    igameguardian yaptığınız değişiklik, gördüğüm kadarı ile sadece bellek ile sınırlı yani programa ait dosyalarda herhangi bir değişiklik yapmıyor. igameguardian ile yaptığınız save işlemi 0X00B4D6AC bellek adresine bir isim vermenizi, daha sonra erişmek istediğinizde bu kayıtlı veri üzerinden hızlıca erişebilmenizi sağlıyor.

    igameguardian oyunda bir değşiklik (oyun konfigurasyon dosyalarında) yapmıyor.  Bu sebepten oyunu bozacağını sanmıyorum. Tabi oyun içerisine bu tür hileler için ilave bir koruma konmuş ve yaptığınız hile tespit ediliyor olabilir.

    Oynadığınız oyunun güncellemesi var mı? önce bunu bir kontrol edin.  Oyuna has bir bug / hata olabilir.

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

    • dediğiniz gibi oyunun koruması olmalı güncelleme yaptığım halde devam edemiyorum o yüzden baştan oynamaktan başka çare yok gibi.teşekkürler. dubdi 10 yıl önce
    • Geri bildirim için teşekkürler. Eğer yazdıklarım işinize yaradıysa, sol tarafta cevap olarak kabul et'i (Çek işareti) tıklamanızı rica edebilir miyim? hakan 10 yıl önce