iphone sms alıp gönderememe sorununun çözümü

iphone kullanıyorum iPhone'da sms alıp gönderememe sorununun çözümünü aşağıda paylaşıyorum.

musti37 musti37 (13)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Benim gibi aynı sorunu yaşayan arkadaşlara çözüm olsun diye yazıyorum.

    iPhone da sms alıp gönderemiyordum.*#5005*7672# ve ara tuşunu denedim. Değişen bir şey olmadı SMS gönderip alamama sorunu devam ediyordu. Çünkü zaten SMS servis numarası bende doğru çıktı. Hattı başka telefona taktım. O telefonda sorunsuz sms gönderip alabiliyordum.  Anladım ki sorun hatta değil telefonda.

    Daha sonra  Apple Destek hattını (0216 282 15 11) aradım. Apple Destek telefonda bana şu işlemleri yaptırdı.

    1. iPhone'u iTunes ile şarja taktım.
    2. Daha sonra Kapama tuşu ve alttaki tuvarlak tuşa birlikte bastım ta ki ekranda Elma çıkana kadar. Elma simgesi çıkana kadar böyle bekledim.
    3. iTunes ve kablo resmi çıktıktan 1 dakika sonra  telefonu açtım.
    4. Artık sms gönderip alabiliyordum.

    1-2 haftalık uğraşıdan sonra böyle bir basit çözümle iphone sms gönderip alamama sorunu çözülmüş oldu. Apple Destek hattını aramadan bu işlemleri siz de yapabilirsiniz. Çekiniyorsanız da ayarın size yardımcı oluyorlar. Birilerine bununla yardımcı olabildiysem sevindim.

    musti37 musti37 (13)