iPhone SMS gönderme sorununun çözümü nedir?

iPhone üzerinden SMS gönderemiyorum. iPhone sms gönderme sorununun çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iPhone SMS gönderme sorununun çözümü nedir?

    iPhone kullanıyorsanız ve SMS göndermekle ilgili sorun yaşıyorsanız aşağıdaki önerilerimi deneyebilirsiniz.

    Öncelikle iPhone SMS gönderememe sorununun çözümü için rehbere numarayı doğru kaydettiniz mi kontrol edin. Telefon numaralarını mümkünse Türkiye'nin kodu ile kaydedin. Yani telefon numaralarını +90532 XXX XX XX şeklinfe kaydedin.

    iPhone SMS gönderememe sorunu genelde telefon numaralarının rehbere yanlış kaydedilmesinden ortaya çıkar.

    Daha önceden eski iPhone modellerinde kısa mesaj merkez numarası tanımlı değil ya da hatalı tanımlanmışsa iphone sms gönderme sorunu ortaya çıkıyordu. Yeni iPhone modellerinde bu soruna rastlanmıyor. Ama bir şekilde mesaj merkezi numarasını değiştirdiyseniz ya da sildiyseniz iphone sms gönderme sorunu ortaya çıkıyor. Yine yurt dışından gelen iphone telefonlarda sms gönderme problemi olabiliyor.

    Operatöre göre SMS* Kısa Mesaj Merkezi numaraları:

    • Vodafone  (+90 542 980 00 33)
    • Turkcell - Faturalı  (+90 532 901 00 00)
    • Turkcell - Hazırkart / Faturasız ( +90 535 9010000)
    • Turk Telekom (+90 559 800 8000)

    Telefonunuzda kısa mesaj merkezi numarasını sorgulamak için: *#5005*7672# aramanız yeterlidir. Bu size telefonda kayıtı sms merkezi numrasını gösterecektir.

    Eğer kısa mesaj merkezi numarası hatalı görünüyorsa, o zaman telefondan şunu tuşlatın:

    • Turkcell kullanıcıları  *#5005*7672*+905329010000#  yazıp arama yapın.
    • Turkcell Hazırkart kullanıcıları  *#5005*7672*+905359010000#  yazıp arama yapın.
    • Türk Telekom kullanıcıları  *#5005*7672*+905598008000# yazıp arama yapın.
    • Vodafone kullanıcıları  *#5005*7672*+905429800033# yazıp arama yapın.

    Aslında burada komut ile mesaj merkezi numarasını telefona giriyoruz. Bu işlemden sonra iphone sms gönderememe sorunu çözülecektir.

    cemkara cemkara (4215)