iPhone telefonlarda fotoğraf ve video boyutunu nasıl öğrenirim?

iPhone telefonlarda çekilen fotoğraf ve videoların boyutlarını görmek mümkün mü?

iOS telefonlarda çekilen fotoğraf ve videoların boyutlarını görebilir miyim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iPhone telefon kullanıcıları, çektikleri fotoğraf ve videoların boyutlarını öğrenmek istediklerinde bu bilgiyi göremeyebiliyorlar.Bunun sebebi de ilginçtir ki iPhone üzerinde yerleşik olarak böyle bir bilgi verilmiyor.Telefon üzerinde bulunan fotoğraf ve videoların toplam boyutunu Genel-->Saklama alanı-->Kullanılabilir Alanı Yönet kısmından görülebiliyor.Ancak özel olarak bir fotoğrafın veya videonun boyutu görünmüyor.Android kullanıcıları istedikleri fotoğraf ve videonun ayrıntılarına giderek, boyut bilgisini rahatlıkla öğrenebiliyorlar.Ancak iPhone bu bilgiye erişimi engellemiş görünüyor.iPhone, işletim sisteminde neden böyle bir bir kısıtlamaya gittiğinin açıklaması da elbette vardır.

    iPhone telefonlarda çekilen fotoğraf ve videoların boyutlarını görmek mümkün mü?

    Telefonun yerleşik olarak gelen özelliklerinde bu bilgi görünmüyor.Telefona kurulan çeşitli uygulamalar sayesinde bu bilgiye ulaşılabiliyor.Ayrıca Jailbreak lı iPhone işletim sistemlerinde de bu bilgiyi öğrenmek mümkün.Diğer bir yöntem de telefonu bilgisayarınıza bağlayarak bu bilgiyi görmeniz.

    Genelde fotoğraf ve video gösterim araçları sağlayan uygulamalar boyut bilgisini gösterebiliyor.Örnek olarak 3D Photo Ring HD uygulamasını boyut için kullanabilirsiniz.Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)