iPhone telefonunuza bataryayı etkileyen bir virüs bulaştı gerçek mi?

Geçtiğimiz günlerde karşıma çıkan Telefonunuza bataryayı etkileyen bir virüs bulaştı gerçek mi? yazısını pek dikkate almadım ve bu sayfayı direkt olarak kapattım. Ancak sonraki günlerde bataryam gerçekten çok hızlı tükenmeye başladı telefonuma 15 dk bile baksam %20 şarj gitmeye başladı. Ben iPhone 6 kullanıcısıyım ne yapmam lazım?

arda7755 arda7755 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Benimde karşıma işte : WhatsApp ele geçirildi veya senin dediğin gibi virüs var vs diyordu

    Ama android kullanmama rağmen herhangi bir sıkıntı olmadı bende ve siz iPhone kullanıyorsunuz ios daha güvenlidir :)

    Şimdi bu batarya tüketiminin sorunu

    1-)Bataryada sıkıntı olabilir(donanımsal)

    2-) Arkaplan vs fazla çalışıyor olabilir(sistemsel)

    Benim aklıma daha fazla bir şey gelmiyor

    Ama sen bi arkaplanı veya gereksiz işlemleri azalt eğer düzelmesse bu işlerden hakikaten anlayan birine götür ...

    Ben pek anlamam ama genede düşüncemi paylaşmak istedim :)

    Ve bu arada ios yani sisteminiz güncel olsun ve güncellemeyi asla aksatmayın

    Ve jailbreak gibi işlemlere bulaşmayın :)

    brokropro123 brokropro123 (21)
    5 yıl önce cevaplandı

      cevabınız için teşekkür ederim ancak ben bataryada sıkıntı olsaydı önceden de bu problemi yaşardım diye düşündüm yani bu problem bu uyarıdan sonra çıktı ama ben telefonumu bi güncellemeyi deneyeceğim tekrar teşekkürler :)

      arda7755 arda7755 (1)
      5 yıl önce cevaplandı

        Uzmanim.net'te daha önce bataryayı etkileyen virüs bulaştı mesajıyla alakalı bir yazı yazmıştım. Bu tür "batarya virüsü, bataryayı etkileyen virüs bulaştı" gibi mesajların hiçbirine inanmayın. Batarya üzerinde virüsün bulaşabileceği bir birim olmadığı için bataryaya virüs bulaşması gibi bir durum söz konusu bile olamaz. Yaşadığınız telefonun şarjının çabuk bitmesi sorunu da yüksek ihtimalle bataryanın eskimesinden kaynaklıdır. Garantisi devam ediyorsa Apple teknik servisine başvurabilirsiniz.

        Bataryaya virüs bulaşmasının mümkün olup olmadığıyla alakalı yazdığım yazıya Telefonunuza bataryayı etkileyen virüs bulaştı uyarısı nedir? linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

        omercik omercik (9418)
        5 yıl önce cevaplandı

          "Batarya virüsü", "bataryanıza virüs bulaştı" gibi mesajlar genelde webde gezinirken karşınıza çıkar. Bunlar sizi program yükleyebileceğiniz linklere yönlendirirler. Bu linklerden program yüklerseniz telefonunuza virüs ya da reklam yazılımı bulaşır.

          Teknik olarak bir bataryaya virüs bulaşamaz. Bir donanım birine, ram, işlemci gibi virüs bulaşamaz. Virüs sadece yazılımlara bulaşır. İşletim sistemine bulaşır.

          Telefonuna yüklediğin bir yazılım varsa bunu kaldır. Sorun çözülmezse telefonunu sıfırla. Yine çözüm olmazsa bataryanın ömrü bitiyor demektir.

          hakan hakan (15424)