IPHONE4 EKRAN SONRUNU (RENKLİ ÇİZGİLER VE TİTREME)

Merhabalar ilk başlarda cok mini göz kırpmalarla başladı gittikce artarak ekranım görünmeyecek boyutlara geldi. ekranda fazla detay yoken görüntü çok daha net. renkli şeylere bakarken bozuluyor.

örn; watsapp kullanırken rahat fotoğraf çekerken görüntü yok.
bu neden olablir?
teşekkürler.

parpa parpa (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Merhabalar bence sorununuz yazılımsal cihazın ekranında arıza olmuş olsa her yerde her uygulamada olurdu bence cihaza yazılım yüklemesi yaptırınız eğer çözülmez ise teknik tamire gönderiniz .cihazı bir yetkili telefoncu yada iphone servisinje götürünüz. sorununuz yazılımsal gibi görünüyor

    saygılarımla.

    laboustasarim laboustasarim (693)
    9 yıl önce cevaplandı

      merhaba. cevabınız için teşekkürler. renklere göre daha fasla kasma yapıyor ben onu demek istedim. ekranda fazla detay yokken görüntü daha iyi. aslında bütün uygulamalarda aynı şey oluyor

      parpa parpa (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • yani ozaman geriye tek çözüm kalıyo cihazı teknik servise götürmeniz gerekmekte belki ekranı değişebilir ekran filmi zarar görmüş olabilir bir teknik servise götürün derim saygılarımla... laboustasarim 9 yıl önce

      IOS 7 yüklediniz mi? IOS 7 yükleyen bazı iPhone 4 kullanıcıları ekranda titremelerden şikayetçiler.  Bunun sebebi uygulama uyumsuzluk sorunu.

      Bu titreme sorununu bazı uygulamalrda yapıyorsa bahsettiğim sorun söz konusu olabilir. Fakat  IOS güncellemesi yapmadıysanız  ve tüm uygulamalarda bu sorun oluyorsa, o zaman donanımsal bir sorun olma ihtimali çok yüksek. Bu durumda LCD ekranın değişmesi gerekecektir.

      murat murat (12492)
      9 yıl önce cevaplandı

        Dostum merhaba eğer oyle bi sorun varsa yapman gereken

        Ayarlar -genel-Erişebilirlik-Kortrastı artır dan

         Beyaz noktayı azaltı etkinleştir :D

        akkoc2 akkoc2 (1)