IPtv nedir, ne yarar?

IPtv nedir ne işe yarar? Nasıl bir cihaz kullanılmalıyım  nasıl bir internet bağlantısı gerekli?

nuri92 nuri92 (32)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IPTV (Internet Protocol Television) aslında oldukça basit bir kavram. Televizyonu karasal yayın ya da uydu üzerinden değil internet üzerinden izliyorsun. Bu tabiki izleyici açısından böyle. Aynı zamanda IPTV üzerinden yayıncı da olabilirsin.

    Sadece izleyici olacaksan bilgisayardan doğrudan izleyebilirsin. Ama televizyondan iptv izleyeyim dersen IPTV'li bir uydu alıcısı işini görür. IP TV destekli uydu alıcıları oldukça bol. Daha sonra bir IPTV sunucusuna üye olman lazım. Örneğin https://bestbuyiptv.com/ gibi.

    Eğer İstanbul'daysan Karaköy civarındaki uyducularda  IPTV destekli uyducu alıcı bulman mümkün. Internetten de bulabilirsin. Çoğu IPTV üyelik gerektirir. Yıllık ödemesi vardır. Bu sayede pek çok şifreli & şifresiz kanalı izlersin. IPTV satanlar genelde illegal olarak bazı kanalları da yayınlarına eklerler.

    5MBps üzeri her bağlantıda IPTV sorunsuzca izlenir.

    hakan hakan (15424)