'IServiceCollection' does not contain a definition for 'TryAddSingleton' hatası

Asp.net Core ile startup.cs de TryAddSingleton kullanmaya çalışıyorum. Fakat Visual Studio 'IServiceCollection' does not contain a definition for 'TryAddSingleton' hatası veriyor.   services. yazdıktan sonra TryAddSingleton görünmüyor. Sorun ne olabilir?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Projende  Microsoft.AspNetCore.Session paketi eksik olabilir. Nuget üzerinden önce  Microsoft.AspNetCore.Session paketini yükle.

    Daha sonra Startup.cs dosyanda direktif satırına

    using Microsoft.Extensions.DependencyInjection.Extensions;

    satırını ekleyerek referansı ver. Şimdi TryAddSingleton extension metoduna erişiyor olman lazım.

    Bu çözüm olmazsa projende Clean, Rebuild yap. Daha sonra da Visual Studio uygulamasını kapat ve tekrar projeni aç.

    alattin alattin (16999)