İşlemci değişimi sonrası "DPC Watchdog Violation" hatası alıyorum, ne yapmalıyım?

Merhabalar FX 4100'den FX 8300 geçiş yaptım. FX 8300 taktıktan sonra oyunlarda sıkıntı yok ancak Youtube ya da Discord tarzı uygulamaları açınca PC donuyor. Hiçbir şey tepki vermiyor. Bazen de bu hatayı veriyor; DPC Watchdog Violation. PC donduğunda da ya da kitlendiginde de kasadaki tüm fanlar çalışıyor ve mouse klavye ışıkları yanıyor. Geri eski işlemciyi takınca PC düzeliyor. Ne donuyor ne de kitleniyor normal kullanıma geçiyor. Sizce yeni işlemci bozuk mu?

Sistemim şu şekilde;

  • ASUS m5a78l-m lx3 anakart
  • 6 GB RAM
  • AMD Radeon R9 290x fury
  • 500W 85 Plus sertifikali güç kaynağı
  • SSD dahil 3 tane harddisk takili sisteme
morose44 morose44 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    BIOS, Chipset, Ekran kartı dahil driverları güncelle öncelikle.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

      hepsi guncel ama bi video actigim anda yada bi islem yapinca donuyor reset atmak zorunda kaliyorum

      morose44 morose44 (1)
      2 yıl önce cevaplandı

      • kendi işlemcini takınca sorun olmuyorsa o zaman aldığın işlemcide sorun vardır. Mavi ekran aldıysan minidump dosyasını at bakalım. @morose44 hydra 2 yıl önce