işlemci fan' ı hız ayarı

işlemci fan' ı uğultulu çalışıyor 2500 devir olan işlemci fan hızını bios tan ayar yapıp silent mod'a getirdiğim halde bu devir düşmüyor. işlemci ısısı 39 derece fan yeni

sadrem sadrem (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

     Ayrıca kasa yan kapakları vs kapalımı kasa içerisindeki hava sirkülasyonu iyi şekilde yapılıyor mu ? .Ve en önemlisi bilgisayarınıza herhangi bir overclock işlemi yaptınız mı .

    dyildiz dyildiz (183)
    9 yıl önce cevaplandı

    • kasa yan kapakları açık. overclock işlemi nasıl yapılır bilmiyorum. bilinçli bir şekilde overclok işlemi yapmadım. sadrem 9 yıl önce
    • Kasa yan kapakları açık ise doğal o fanın öyle çalışması kasayı soğutmak için durmadan çalışır soğutamadıkca daha fazla çalışır . dyildiz 9 yıl önce
    • peki ilginiz ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hemen kasa yan kapaklarını kapatıyorum..ben kasa yan kapaklarını daha fazla soğması için açmıştım bu yanlış bir yöntem sanırım. sadrem 9 yıl önce
    • Tabikide öyle yan kapakları kapattığındaki farkı göreceksin yan kapaklar kasa içerisindeki hava dönüşümünü sağlamak için yapılmıştır . Yardımcı olduysam ne mutlu bana :) dyildiz 9 yıl önce
    • son olarak lütfen beni mağdur görün. kasa fanının dışında işlemci fanıda mı kasayı soğutmaya yarıyo.gelen ses işlemci fanından ya o yüzden sordum. sadrem 9 yıl önce
    • Ne demek lafı bile olmaz sonuçta bilgi paylaşımı yapıyoruz , şöyle anlatayım onu işlemci fanından ses gelir çünkü yan kapakların açık ve işlemciyi soğutmak için daha fazla güç harcıyor buda işlemci fanının daha fazla devirde çalıştığı için sesi meydana getiriyor. dyildiz 9 yıl önce
    • çok teşekkür ederim. çok yardımcı oldunuz. sadrem 9 yıl önce
    • Rica ederim önemi yok. dyildiz 9 yıl önce
    • ya dediğin gibi kasa yan kapaklarını kapattım ama işlemci fanından gelen uğultu hala devam ediyor. sadrem 9 yıl önce
    • Fanda uğultu tarzında bir ses geliyorsa fanda arıza vardır fan bakımlarını yapın yağını kontrol edin dyildiz 9 yıl önce
    • fan yeni bir kaç gün oldu takalı termal macunuda yeni..ama uğultu devam ediyor. sadrem 9 yıl önce
    • Aldığın fanda problem olabilir aldığın yere bilgisayarı gösterip yada böyle bir problemim var der isen ya fanı değiştirirler yada sıkıntıyı giderirler. dyildiz 9 yıl önce
    • tamam teşekkürederim sadrem 9 yıl önce
    • rica ederim keşke daha fazla yardımcı olabilsem ama göremediğim için tam yardımcı olamıyorum . dyildiz 9 yıl önce

    dediğiniz gibi termal macununuda yeniledim

    sadrem sadrem (1)