İşlemci Isınma Sorunu

Sadece internette gezerken böyle oluyor daha önemlisi ısı 1 saniye içinde bir 47 derece bir 57 derece gösteriyor program mı sorunlu?

 Bütün programlar virüs taraması yaptım düzelmedi neden olabilir bu?

edit:coretemp ile ölçtüğümdede aynı veriyor programdan değil

İşlemci:I7 4790k hyper evo 212 fan

işlemci ısısı

diagnoser diagnoser (1)
7 yıl önce sordu

Toplam 2 Cevap

Bilgisayar eğer laptop ise 47-57 dereceler limitlerin üzerinde sıcaklıklar değil (Desktoplarda işlemci sıcaklıkları laptoplara göre biraz daha düşük olur.). İnternette gezerken sıcaklıklar nispeten artar, bu normaldir. Sıcaklıkların aniden yükselmesi arka planda bir uygulamanın devreye girmesi ile alakalı olabilir. Buda çok rastlanan bir durum değilse normal ve zararsızdır. Ama dikkat çeker şekilde sık oluyorsa sistem bir elden geçirilmeli, genel bakım yapılmalıdır.

Sistemini elden geçirmek ve genel bakımını yapmak hususunda alttaki linkten faydalanabilirsin:

Windows ve/veya genel olarak PC problemlerinde ilk ve öncelikli çözüm arayışları neler olmalıdır? (tıkla)

temmuz temmuz (12505)
7 yıl önce cevaplandı

  • Desktop kullanıyorum işlemci i7 4790k aslında kusura bakmayın eksik bilgi vermişim hyper evo 212 fan var boşta yalnız internette gezinirken 65 derece çok fazla değil mi? diagnoser 7 yıl önce
  • Desktop için 65 derece biraz fazla olabilir. Ben normal değerler derken birincisi laptop ise dedim (aslında desktopta çok farketmiyor) ikincisi 47-57 derecece olarak belirtmiştin herhalde. Neyse, öylede fazla bir telaşa kapılmadan bir genel bakım yap bakalım (Kasayı açarak dikkatlice bir demizlikte yaparsın). Ondan sonra sıcaklık değerlerini tekrar kontrol edersin. temmuz 7 yıl önce

Siz çekirdek sıcaklığına bakıyorsunuz. İşlemci sıcaklığına AIDA64 ile bakar mısın ?

Link: http://www.gezginler.net/indir/aida64-extreme-edition-everest-ultimat.html

klkmlk9998 klkmlk9998 (71)
7 yıl önce cevaplandı

  • Stress testte en fazla 74 dereceyi gösterdi diagnoser 7 yıl önce
  • Bana normal geldi. AIDA64 açıp Bilgisayar sekmesi altından algılayacı kısımına girip boşta ki değerlerini de kontrol edebilirsiniz. klkmlk9998 7 yıl önce
  • Algılayıcı değerlerde coretemp ve hardware monitoringten farklı sonuç gelmedi ama oyunlarda en fazla 78 dereceyi görüyor fazla sıkıntı bir sıcaklık değildir herhalde diagnoser 7 yıl önce
  • Bildiklerime göre değil. klkmlk9998 7 yıl önce