işlemci önerisi

arkadaşlar şuan laptopum da i5-5200u işlemci takılı bunun yerine yeni almak istiyorum öneriniz var mı ne alabilirim bunun yerine

ciscoroman ciscoroman (7)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Laptop'un işlemicisi değişiyor muydu ben mi bilmiyorum bunu :D

    Laptoplarda kendinden işlemci var ve bunu çıkartıp yükseltemezsin fakat masaüstü bilgisayarlarınki yükseltile biliyor ama onun için de anakartın iyi olması gerekiyor yani her türlü uyumlıluk gerekiyor.

    Laptoplarda direk anakarta bağlı işlemci ve çıkartamazsın çıkartsan da zor iş onlar sen yapamazsın ama ek olarak işlemci alamazsın laptop'a.

    Değişse de çok pahalı işlemciler bütcen kaç?

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • bütçemi daha ayarlamadım ama max 600 verebilrim internette araştırdğıma göre işlemci anakarta gömülü değilse değişebiliyormuş ciscoroman 4 yıl önce
    • Seni bilgisayarının markası ne? Bilgisayarının işlemcisinin gömülü mü değil mi nerden bilcem ben ayrıca her bilgisayarın işlemcisi çıkmıyor @ciscoroman darkcrak 4 yıl önce
    • yardım için sağol gerek kalmadı artık laptopun içini açıp baktım işlemci anakarta gömülü ciscoroman 4 yıl önce
    • Her laptop'un işlemcisi değişmiyor çoğunlukla MSI laptopların işlemcisi değişiyor diye biliyorum fakat her bilgisayarın işlemcisi çıkmıyor çoğu gömülü oluyor @ciscoroman darkcrak 4 yıl önce

    yardım eden herkese teşekürler gerek kalmadı artık

    KONU KİLİT

    ciscoroman ciscoroman (7)