İşlemci soket tipi öğrenme

Merhabalar. ben şuan işlemci olarak intel pentium e2180 2.00 ghz işlemci  kullanıyorum .

Bu islemciyi intel core 2 duo 8400 ile degistirmeyi dusunuyorum fakat anakarta uyarmi bilmiyorum bunun için  soket tipini ogrenmem lazim nasil ogrenirim

efeoztas06 efeoztas06 (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İşlemcinizin sitesinde detaylı bilgi verilmiş.Örneğin şuanda kullandığınız işlemcinizin bilgilerine buradan ulaşılabilir.Bilgilere bakıldığında soket türü LGA775 olduğunu görebilirsiniz.

    Ayrıca geçmek istediğiniz işlemci Core 2 Duo8400 LGA775 yapısında soket destekliyor.Bu bakımdan aksi bir durum yoksa uyması gerekiyor.İşlemci uyumluluk listesi anakart sitesinde bulunabilir.Anakart modelini yazarsanız size uyumluluk listesini söyleme şansımız var.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • anakart modeli : Phoneix-AwardBıos v6.00PG Sanırım bu dxdiagtan bios bölümünde yazan bu efeoztas06 7 yıl önce
    • Sizin baktığınız Bios sürümü. Anakart modelini bulmak için CPU-Z gibi programlar kullanabilirsiniz. ismailsarp 7 yıl önce
    • anakart modeli : G31MV/G31MV-K efeoztas06 7 yıl önce
    • @efeoztas06 Soketiniz LGA775 tipinde.Üstte bahsettiğiniz 8400 işlemciyi kullanabilirsiniz. ismailsarp 7 yıl önce
    • efendim 8400 olan işlemci daha iyi değilmi ? efeoztas06 7 yıl önce
    • Evet 8400 işlemcisi kullandığınız e2180 den daha iyidir.Ancak şunu unutmayın.Geçiş yapıldığında uçurum farklar hissetmeyeceksiniz. ismailsarp 7 yıl önce
    • Oyunlarda FPS artışı, bilgisayarda birden çok program çalıştırmada hızlanma görebilirsiniz.Ancak bunlar belirli oranlarda olacak.Fark çok yüksek olmayacak. ismailsarp 7 yıl önce