İşlemcim Ve Anakartım çok ısınıyor

İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Intel E8400
3 GB RAM
256 MB ONBOARD
500 GB Barracuda
PSU 300 WATT

Başlıkta belirttiğim gibi 30 dakika bile internette gezsem pc resetleniyor anakart ve işlemciyi yeni aldım psu yetersiz diye düşünüyorum ve güç dalgalanmaları var yani soğutucuya tam güç vermiyor oda işlemcinin ısınmasına neden oluyor heralde bir işlemcinin bukadar ısınması normalmi 60 dereceye çıkıyor sonra resetleniyor psu da sorun yoksa işlemci veya anakart bozuk olma ihtimali varmı internetten satın aldığım için geri iade edicem ona göre.

manaton99 manaton99 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    bu özelliklerle ısınmasa dahi  kullanamasın tavsiyem

    iade etme şansınvarsa iade edin en az 4GB  ram desteği ve i3 şllemci olursa en azından idare eder yine

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      İlk olarak o işlemciyi alman bence hatalı biraz daha bütçe biriktirip daha iyi işlemci alabilirdin.Oyun oynayan biriysen bu sisteme hiç para harcamamalıydın zaten ekran kartından dolayı kasmalar olabilir.Konumuza gelcek olursak 300W bu sisteme yetiyodur onunla alakası olduğunu düşünmüyorum.Bu kasada daha önce kullandığın işlemcide böyle sıkıntı varmıydı?Bence geri iade etmeni öneririm zaten oyun oynayan biriysen bu özellikler pek yeterli kalmaz bu sisteme para harcama derim içinden ram,harddisk alıp diğer parçaları satıp sıfırdan sistem toplarsan daha sağlıklı olur.

      ardahd ardahd (631)