İşletim sistemi açısından en iyi akıllı telefon hangisidir?

Hangi mobil işletim sistemi daha iyidir? Android mi iOS mu? Hangi akıllı telefon markası daha iyidir?

nuri92 nuri92 (32)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu sorun çok göreceli bir soru. Kişiye göre değişir. Eğer sadece basit bir kullanıcı isen o zaman IOS yüklü iPhone sana daha iyi gelebilir.

    Sistem konularında meraklı daha esnek ve üzerinde değişiklikler yapabileceğin bir telefon arıyorsan Android senin için daha uygun olabilir.

    Fiyat performans açısından bakarsan Android yüklü MIUI arayüzlü bir Xiaomi telefon hem kullanım kolaylığı, hem performans, hem de fiyat açıcınsan çok iyi bir çözümdür.

    Android çok geniş bir ekosistem. Bence en iyi android arayüzü MIUI hatta IOS arayüzünden bile daha kullanışlı ve sorunsuz.

    Bu sorunun net bir cevabı yok Android ve IOS fan boyları bolca var.

    hakan hakan (15409)
    6 yıl önce cevaplandı

    • hangi marka yeni androoid sürümü alıyor nuri92 6 yıl önce
    • @nuri92 her modelde değişiyor bu durum ama genelde tepe modeller yeni sürümleri alanlar oluyor.Google den araştırarak bulabilirsiniz. ismailsarp 6 yıl önce
    • @hakan hocam siz xiaomi kullanıyordunuz değilmi, hangi model, sanırım baya memnunsunuz ismailsarp 6 yıl önce
    • ne diye aratırayım nuri92 6 yıl önce
    • @ismailsarp mi4, mi5, mi6 hepsinden var hakan 6 yıl önce
    • O zaman mi6 sorayım hocam, n11 kampanyasından aldım bir tane bu hafta elime ulaşacak inşallah. Kamerası hariç diğer her şeyi çok iyi duruyor. @hakan ismailsarp 6 yıl önce
    • @ismailsarp kamerasını neden beğenmedin? Kamerası da çok iyi. Kapalı alanlarda bile çok iyi sonuç veriyor. Arkadaşım ürün resmi çekiyor. O derece iyi. hakan 6 yıl önce
    • @ismailsarp hayırlı olsun güzel bir telefon aldın pişman olmayacaksın. hakan 6 yıl önce
    • yok hocam bazı incelemelerde kamera(özellikle video) kısmında üst düzey rakiplerine göre biraz daha arkada kaldığı söyleniyordu. Ben henüz test etmedim, muhtemelen bende beğeneceğim kamerasını. Kaldı ki bu donanıma karşılık kamerasının çok çok mükemmel olması önemli değil. Bu arada teşekkürler hocam. Uzun bir süre kullanmayı planlayarak aldım telefonu :) @hakan ismailsarp 6 yıl önce
    • @ismailsarp mi6 fiyat/performans ürünü. Kullanıp da memnun kalmayana görmedim. Mi Türkiye şubesi gibi övüp duruyorum zaten. hakan 6 yıl önce
    • haha birkaç konuda rastladım @hakan hocam o yüzden sordum zaten :) ismailsarp 6 yıl önce
    • @ismailsarp severim böyle ürünleri :) hakan 6 yıl önce

    Her ikisininde kendine göre iyi tarafları var. Mesela kurcalamayı seven biri bana göre iPhone işletim sistemi kulanırken zorlanır.Çünkü bir yerde mutlaka iPhone kısıtlamasına maruz kalır. Android ise özgürdür tıpkı bir bilgisayar gibi kullanabilirsiniz.

    Androidin bu özgürlüğüne ve iPhone nunda bu kısıtlamasının nedeni olarak da iPhone daha stabil ve uzun süre akıcı kalarak kullanıma devam eder. Android iPhone nun bu konularda az altında kalacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)