İşletim sistemi nasıl silinir

merhaba arkadaşlar bilgisayarı ilk açtığımda böyle bir ekran geliyor bu linuxun kurulumunu yapmak istemiyorum ama önbelleğe gittiğimde ise sadece bir tane işletim sistemi varmış gibi çıkıyor aynen böyle Bu konuda bilgisi olan lütfen yardım edebilirmi ?

mlekesizzz mlekesizzz (40)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Daha önceden bu linux dağıtımını kurmuştunuz, doğru mu ?

    Merhabalar,

    Sanırım bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilsiniz, sistemi kurup kuramadığınız dahi anlaşılmıyor. Linux sistemi kaldırayım derken iki sisteminizden de olmayın.

    Size bir çözüm yolu sunacağım sunduğum yol, bu açılış ekranının gelmesini önlemekte. Direk windowsa geçiş yapacaktır.

    Bilgisayarım > özellikler > gelişmiş sistem ayarları > gelişmiş > başlangıç ve kurtarma > varsayılan işletim sistemi
    bu yolu izleyin ve varsayılanı windows 10 olarak ayarlayıp ardından altındaki "işletim sistemlerini gösterme süresi" ibaresindeki tiki kaldırın.

    Bilgisayarınızı yeniden başlatın, artık böyle bir görüntü ile karşılaşmayacaksınız.

    Direkt olarak windows açılacaktır.

    Eğer ki içiniz hala rahat değilse :

    EasyBCD adlı aplikasyonu indirin ve ;

    https://prnt.sc/uf76qt

    semm65 semm65 (85)
    3 yıl önce cevaplandı

    • yok kururken oldu bu mlekesizzz 3 yıl önce
    • sorunuz anlaşılmıyor, linux sistemini kurdunuz şimdi de silmek mi istiyorsunuz ? semm65 3 yıl önce
    • hayır nasıl kurulcağını bilmediğim için silmek istiyorum mlekesizzz 3 yıl önce
    • iso dosyasını açtım exe uzantılı uygulamaya tıkladım sonra kurdum ama bilgisayarı yeniden başlatın diye birşey çıktı bende başlatıktan sonra ekranda böyle bir şey çıktı her açılışta çıkıyır https://sites.google.com/view/asccxz/ana-sayfa @semm65 mlekesizzz 3 yıl önce

    Aşağıdaki işlemler için Windows 10 kurulum USB / DVD'si gerekir. Önce bir USB belleğe Windows 10 ISO yazdır. Elinde varsa bilgisayarı bu disk ile aç.

    1. Windows 10 USB ile bilgiayarı açtığında Windows 10 kurulum penceresi gelir.
    2. Alt bölümde Onarma seçeneklerini göreceksin onu seç (Bilgisayarını onar seçeneği)
    3. Daha sonra gelişmiş seçeneklerde Komut istemini seç.
    4. Komut isteminde şu komutu uygula:
      bootrec /fixmbr

      yaz ve enter tuşuna bas.

    5. Bilgisayarı yeniden başlat.

    Bazı bilgisayarların UEFI bölümünde açılış önceliği vardır. Burada Ubuntu seçeneği görebilirsin. Buradan UBUNTU'yu kaldırabilirsin.

    Daha sonra Windows'ta disk yönetimie gidip ubuntu bölümünü silmen gerekir.

    İşletim sistemini kaldırmanın alternati yöntemi

    işletim sistemini kaldırmak için OS-Uninstaller kullanabilirsin.

    1.  Boot-Repair-Disk buradan indir ve bir USB belleğe yazdır: https://sourceforge.net/projects/boot-repair-cd/files/
    2. Daha sonra bilgisayarı bu usb ile aç.
    3. Boot Repair içinden OS-Uninstaller uygulamasını çalıştır.
    4. kaldırmak istediğin işletim sistemini seç:
      işletim sistemi kaldırma
    5. Yeniden başlattığında işletim sistemi kalmış olacak.
    murat murat (12492)