İşletim sistemim açılmıyor. Bios açılmıyor.

İşletim sistemim çöktü

Bios Açılmıyor.

Donanımsal Bir parçada sorun olduğunu düşünmüyorum.

Yeniden işletim sistemi kurmak için boot ayarlarını yapmam lazım

Bios Backflash  yapsam çözüm olurmu bu işlemin sonunda biosu açabilirmiyim ?

backflash hakkında pek bir bilgim yok yardımcı olurmusunuz ?

ogzkzu ogzkzu (286)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İşletim sistemi ve BIOS çok farklı şeylerdir. İşletim sistemi çökerse format atarsınız yeniden kurulum yaparsınız bilgisayar kendine gelir.

    BIOS açılmıyorsa anakartınız zarar görmüş demektir.

    Açma kapama düğmesine bastığınızda ekrana hiç görüntü geliyor mu? Sorun BIOS güncellemesi vs yaparken oluşmadıysa BIOS yazılımları ile hiç uğraşmayın.

     İşletim sisteminiz neydi?

    hakan hakan (15409)
    9 yıl önce cevaplandı

      Hocam backflash ile biosu güncelledim biosa şuan ulaştım boot ayarlarını yaptım kuruluma başladım.

      Nasıl yaptığımı tam anlayamadım ama oldu  :)

      Cevap verdiğiniz için teşekkürler.

      ogzkzu ogzkzu (286)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Ekrana hiç görüntü gelmiyor mu? Windows hiç açılmıyor mu? Bilgisayarı bir kaç kez dügmesinden açıp kapatın. Windows 8 kullanıyorsanız kurtarma ekranı gelecektir. hakan 9 yıl önce