ISO dosyasını GPT yazdırınca Windows kurulumu gelmiyor

bilgisayara windows kurmaya çalışıyorum usbden kurulum yapıyorum ve iso kalıbını usb ye rufusla yazdırdım ilk olarak uefiden mbr bölümü olarak yazdırdım windowsu kurarken disk bölümlendirme ekranında c diskini formatladım d diskinde yedeklerim var d kalması gerekli c ye windowsu kurarken bu bellek biçimi gpt destekliyor kurulum yapılmaz dedi bende rufustan iso kalıbını gpt olarak yazdırdım bu seferde bilgisayarda usbden bootlarken windows kurulum ekranı gelmiyor bu sorunumu nasıl çözebilirim acil yardım ederseniz çok mutlu olurum teşekkürler

umuttt umuttt (207)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Rufus ile GPT disk bölümü seçtiğinde Windows kurulum ekranının gelmemesi normal değil. Windows kurulum ekranının gelip gelmemesinin disk bölüm düzeni ile bir ilgisi olmamalı.

    USB belleği formatlayıp tekrar Rufus ile Windows ISO dosyasını yazdırmayı denemelisin. Bana ISO dosyası USB belleğe düzgün şekilde yazdırılırken hata oluşmuş gibi geldi.

    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

    • başka bilgisayarda aynı flashı denedim çalışıyor masaüstü bilgisayarımda ama leptopta gbt flashtan bootlamıyordu çözüme harddiski tamamen format atarak ulaştım usb'den linux bootladım başka bir harddiske d diskindeki dosyalarımı taşıdım sonra bilgisayarın harddiskini tamamen formatlayıp gpt disk bölümüne çevirdim başka türlü çözülmedi çok uğraştım ama illa ki sonunda harddiski sıfırlamak zorunda kaldım umuttt 5 yıl önce