iso uzantılı dosyayı nasıl açarım?

Merhaba, internetten bir program indirdim. Fakat windows'un bilinmeyen uygulama ikonu şeklinde görünüyor. Özelliklerine baktığımda .iso doyası yazıyor bu programı nasıl çalıştırırım?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iso dosyaları CD imaj dosyalarıdır. Günümüzde birçok program iso uzantısı kullanıyor olup, bu uzantılı dosyaların çalıştırılması oldukça kolaydır.

    1. Seçenek : Bilgisayarınızda Nero CD/DVD yazma programı varsa, iso uzantılı dosyaları desteklemektedir. Neroda yapacağınız işlem çok basit. Yeni cd yazacak şekilde File/Dosya ardından New/Yeni sekmesini seçtikten sonra iso uzantılı dosyanızı işaretleyin ve CD'ye yazdırın.

    2. Seçenek : iso uzantılı programlar için hazırlanmış programlar vardır. Bunlardan biride Iso Buster'dir. Türkçe dil desteği de olan bu programda yapmanız gerekenler şunlardır.
    Programı çalıştırdırktan sonra pencerenin üzerinde olan dosya açma butonuna basın. Iso dosyasını seçin ve iso dosyasının açılacağı bir klasör seçin.Tamam/Ok tıkladıktan sonra aktarım başlayacak ve dosyalarınız kullanabileceğiniz hale gelecektir. Ardından dosyaları CD'ye kopyalayıp CD'den gerekli program kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

    SkippeR SkippeR (16)