istart.webssearches.com/ bu adresden kurtulmak istiyorum.

tam olarak bilgisayarıma nasıl bulaştı bilmiyorum. ama her sitede kendi kafasına göre alt kısımdan reklamlar çıkartıyor. bazıları uygunsuz oldugu için hergeçen gün daha cok rahatsız edici oluyor. bunun yanı sıra google chrome anasayfamıda işgal etmiş durumda. ne yaptıysam açılış sayfasını google yapamadım. yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

aykut0687 aykut0687 (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    istart.webssearches.com tarayıcı korsanı diğer tarayıcı korsanları gibi temizlenebilir.

    Adwcleaner ile bir ön temizlik yapın.

    Adwcleaner ücretsiz bir reklam yazılımı kaldırma aracıdır. uzmanim.net tarafından test edilmiş ve önerilmiştir.

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      araxi.org  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner  zapina.com  istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  zapina.com  ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Do Searches  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Aşağıdaki aşamalardan birinde sıkıntı yaşarsanız hiç çekinmeden uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

    TARAYICI KISA YOLLARININ TEMİZLENMESİ

    Chrome istart.webssearches.comkaldırma

    Aşağıdaki işlemi 2 kere yapmanız gerekerebilir.

    1. Başlatı tıklayın ve arama bölümüne kullandığınız tarayıcının adını yazın, örneğin Chrome.
    2. Daha sonra Programlar altında listelen Google Chrome ifadesini sağ tuşla tıklayın ve özellikleri
      seçin.

      Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  zapina.com kaldırma
    3. Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi hedef bölümünde yazan  istart.webssearches.com ifadesi içeren satırı tamamen silin. Sarı ile gösterilen

    Chrome  zapina.com  nasıl kaldırılır?

    Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar aynı işemi yapın ve istart.webssearches.com adresinin olmadığını kontrol edin.

    Ayrıca istart.webssearches.com kaldırma daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

    Çözemezseniz uzmanim.net facebook adresinden mesaj atın.

    https://www.facebook.com/uzmanim.net

    murat murat (12492)