iStartSurf kaldırma

iStartSurf.com virüs müiStartSurf.com kaldırmaiStartSurf.com temizleme aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

iStartSurf.com teknik olarak virüs değildir. Internet tarayıcınızın içinde reklamlar gösterir. Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullandığınızın bir önemi yoktur.

iStartSurf.com virüs olmamasına rağmen virüsler kadar rahatsız edici olabilir ve bu reklamlar can sıkıcı bir hale gelir. Ayrıca arama motorunuzu da search.yahoo.com adresine çevirir. Pek çok kişi iStartSurf.com yazılımını reklam virüsü olarak tanımlanır. Fakat hiç bir virüs özelliği göstermez.

iStartSurf.com kaldırma ve iStartSurf.com temizleme işlemi şu aşamalardan oluşacaktır:

  1. iStartSurf potansiyel istenmeyen yazılımı ve reklam yazılımının kaldırılması.
  2. iStartSurf yazılımının Chrome, Firefox ve Internet Explorer'dan kaldırılması
  3. iStartSurf yazılımını tarayıcı kısayollarından temizleme
  4. Adwcleaner ile iStartSurf kaldırma ve temizleme
  5. Malwarebytes anti-malware ile virüs temizleme ve diğer zararlıların temizlenmesi
  6. HitmanPro ile iStartSurf kaldırma ve temizleme
utkubayat utkubayat (885)
9 yıl önce sordu

    Toplam 10 Cevap

    iStartSurf virüs mü?

    iStartSurf teknik olarak virüs değildir fakat tarayıcı gaspçısıdır. Bu yüzden potansiyel istenmeyen yazılım olarak adlandırılır.

    iStartSurf, genellikle bedava yazılımlarla birlikte gelir. Fakat bilgisayarınıza girdikten sonra reklamlarla karşılaşmaya başlarsınız. Örneğin VPlay yazılımıyla birlikte bilgisayarınıza yerleşir.

    iStartSurf yazılımının kaldırılması için aşağıdaki adımları uygulayınız.

    Adım 1 :  iStartSurf yazılımının kaldırılması

    iStartSurf kaldırma işleminde ilk aşama yüklü olan reklam yazılımının tespit edilmesidir. Bu yazılım bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterir. Aşağıda en çok karşılaşılan yazılımların adlarını bulacaksınız. Bunlardan biri veya daha fazlası bilgisayarınızda yüklü ise bunları teker teker kaldırmanız gerekecektir.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • iStartSurf ile ilişkili programlarını bulun sağ tuşla tıklayın ve Kaldır'ı seçin.
      iStartSurf ile ilişkili programı şu programlardan biri olabilir:
      iStartSurf uninstalleriStartSurf NewTabWsys Control  WPM17.8.0.3159Extended Protection,IePluginServiceSupTab

      Eğer bu programlardan birisi yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e sorabilirsiniz.Ads by Sense nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 2 : Tarayıcıları sıfırlayarak iStartSurf yazılımını temizlemek

    Tarayıcıları sıfırlamak için aşağıdaki linklerdeki adımları izleyebilirsiniz.

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Firefox nasıl sıfırlanır?

    Internet Explorer nasıl sıfırlanır?

    Ayrıca Chrome üzerinden uzantıları da temizlemek gereklidir. Bunun için Chrome'da sağ üstteki ikona tıklayınız ve Araçlar menüsünden Uzantılar'a tıklatınız. Burada iStartSurf isimli bir uzantı ve tanıyamadığınız başka bir uzantı görürseniz, yanında bulunan çöp kutusu işaretine basarak kaldırabilirsiniz.

    Adım 3 : iStartSurf yazılımını tarayıcı kısayollarından temizleme

    Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  sweet-page.com kaldırma

    Bu işlemi kullandığınız tüm tarayıcı kısayolları için ayrı ayrı yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın, arama bölümüne sırası Chrome yazın (veya firefox, Internet explorer).
    2. Arama sonucunda listelenen Google Chrome kısayolunu sağ tuşla tıklayın. Özelliklere girin.
    3. Hedef bölümünde yazan değeri .exe" değerini görene kadar silin.

    4. Bu işlemi 2-3 defa tekrar etmelisiniz.  Bunun sebebi birden fazla kısayolun olmasıdır.
    5. Silme işlemi bitince kontrol amaçlı bir daha kontrol edin. Hedef bölümünde sadece şu değer yazmalıdır.
      "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

    Adım 4 : Adwcleaner ile iStartSurf kaldırma

    AdwCleaner kullanarak bilgisayarınızdan iStartSurf kaldırma

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.

    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Ads by Sense  kaldır - adwCleaner
      ADWCleaner iStartSurf istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan iStartSurf ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Ads by Sense kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Adım 5:  Bilgisayarın malware gibi zararlı yazılımlardan arındırılması

    Bu adımd​a bilgisayarınıza bulaşan malware yazılımlar temizlenecektir.

    Son olarak bilgisayarınızın tamamen temiz olduğundan emin olmak için şu aşamaları gerçekleştirin.

    1. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    2. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    MalwareBytes bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır.

    Adım 6:  HitmanPro ile iStartSurf kaldırma

    Son olarak iStartSurf yazılımının kaldırıldığından emin olmak için HitmanPro yazılımını indirip tarama yapmalısınız. HitmanPro yazılımına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      program kaldır bölümünden istartsurf ve lollipop dosyalarını kaldıramadım

      srdr45 srdr45 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Malwarebytes bunları otomatik kaldırıyor. Eliniz ile kaldırmayı denemeyin. Malwarebytes ile taratın. murat 9 yıl önce

      teşekkür etmek için üye oldum cidden çok çok teşekkürler bilgisayarda bir sorun olunca artık direk bu siteye giriyorum.

      furkan420 furkan420 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Her zaman sizi takip etmeye devam edeceğim gerçekten çok başarılısınız.. Çok teşekkür ederim..

        Saygılar..

        elviz elviz (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          Allah razı olsun ya benı boyle bı ılleten kurtadıgın ıcın kardeşim cok dua ettım cok saolasın bu yorumu yapabılmek ıcın uye oldum cok cok cok tesekkur ederım

          samsung95 samsung95 (1)
          9 yıl önce cevaplandı

            bunu sürekli kaldırıyorum ama bilgisayarı kapatıp açınca tekrar geliyo ve alt sekmede 3-4 tane birden ınstaller oluyor bunu komple nasıl kaldırabilirim ?

            cayan cayan (1)
            9 yıl önce cevaplandı

              Gerçekten çok teşekkür ederim.Bilgisayarını yeni yeni temizlemeyi alışkanlık haline getiren biri için gerçekten çok basit ama hiçbir ayrıntıyı atlamadan uzmanca bilgiler veriyorsunuz.Bu istartsurf reklam virüsü gerçekten çok can sıkıcıydı ve çevremde bilgisayarla biraz ilgili kime sorduysam söyledikleri tek şey 'format at' oluyordu.Ben inadına format atmak istemedim ama tam umudu kesmek üzereydim ki sizi buldum.Pire için yorgan yakmaya gönüllü arkadaşlarım yerine sizin tavsiyelerinizle format atmadan da sorunu çözebildim.Tekrardan teşekkürler.Umarım bir gün ben de birkaç soruna çözüm yazabilecek kadar kendimi geliştirebilirim.Aynı zamanda böyle insanı kendini geliştirmeye de teşvik ettiğiniz için ayrıca teşekkürler.

              river river (1)
              8 yıl önce cevaplandı

              • Merhaba River, güzel mesajın için biz teşekkür ederiz. Sizi aramızda görmek bizi mutlu eder. cemkara 8 yıl önce

              Teşekkürler yardımın için işe yaradı :)

              reyfuko123 reyfuko123 (1)
              8 yıl önce cevaplandı

                   Eğer imkânım olsaydı iStartSurf.com, mystartsearch... ve bunun gibi reklam yazılımlarını üreten ve bizlere bulaştıran kişileri mahkemeye verir ve onlara tazminat ödettirirdim. Çünkü yaptıkları çok ayıp ve kanımca insanı temel alan herhangi bir hukuk sistemine aykırıdır.

                   Günlerdir önemli bir iş ile meşgul iken, dakikada bir sistemime benim iznim olmadan onlarca program yüklemeye çalıştı bu reklam yazılımı dediğiniz şey. İşim olmasına rağmen antivirüs programım benden başlangıç taraması yapmamı istiyor. Çok falza zamanımı aldı ve beni virüslerden çok daha fazla mağdur etti. Kurtulması gerçekten güç bir durum.

                Saygılarla...

                sailor sailor (1)
                8 yıl önce cevaplandı

                  teşekkürler.bu şeyin cheat engine den geldigini düşünüyorum yüklerken dikkat edin.vede bu şeyi çikaranin........... tekrar teşekkürler.

                  bunyo35 bunyo35 (1)