İstenen işlem için yükseltme gerekiyor.

CMD de bir komut çalıştırıyorum. Komutu çalıştırdığımda İstenen işlem için yükseltme gerekiyor. hatası alıyorum.  İstenen işlem için yükseltme gerekiyor. hatasının çözümü nedir?

alivecan alivecan (337)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İstenen işlem için yükseltme gerekiyor hatası bazı komutların çalışması için Administrator yani yönetici yetkisine gerek varsa ortaya çıkar. Sorunun çözümü için komut istemin (cmd) yönetici olarak çalıştırmalısın.

    İstenen işlem için yükseltme gerekiyor çözümü için komut istemini yönetici olarak çalıştır:

    1. Windows 10 arama bölümüne cmd yaz. cmd komut istemi bulunacaktır.
    2. Komut istemini sağ tuşla tıkla ve yönetici olarak çalıştır seçeneğini seç.
    3. Artık komut istemi yönetici olarak çalışıyor ve istediğin İstenen işlem için yükseltme gerekiyor uyarısı aldığın komutu çalıştırabilirsin.

    Komut istemi administator olarak çalıştırılırsa İstenen işlem için yükseltme gerekiyor uyarısı ekrana gelmez. Hata biraz garip ama sebebi ve çözümü bu şekilde.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

    • sagol alattin abi alivecan 5 yıl önce