İstenmeyebilecek uygulama bulundu: PUABundler Win32 uTorrent Bundleinstaller

Bu sabah Windows Güvenliği  Koruma geçmişi bir uyarı verdi: İstenmeyebilecek uygulama bulundu Algılandı: PUABundler:Win32/uTorrent_Bundleinstaller Durum:Etkin file:C:\Users\AliCan\Desktop\Utorrent.exe

Bu bir virüs uyarısı mı? Utorrent yüklemiştim bir kaç gün önce. Acaba uTorrent virüslü olabilir mi?

alivecan alivecan (337)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    uTorrent genel olarak PUA yani Olası İstenmeyen Yazılım sınıfındadır. Bunun sebebi uTorrent'in zararlı yazılım ya da virüs olması değildir. uTorrent çoğu zaman başka yazılımların içine gömülerek dağıtılır. Mesela siz ücretsiz bir oyun indirirsiniz ve kurarsınız sonra bir bakmışsınız uTorrent de bilgisayara kurulmuş. Bu yüzden antivirüs yazılımları, Windows Defender da dahil uTorrent i PUA yani olası istenmeyen yazılım sınıfında tutarlar.

    uTorrent bilerek, istenerek yüklendiyse ve uTorrent.com adresinden indirildiyse virüs ya da zararlı yazılım değildir. uTorrent bilgisayarda kalmaya devam edebilir. Bu sebepten uTorrent'i bilgisayarında tutabilirsin.

    Windows Defender uTorrent uyarısını da göz ardı edebilirsin. Bir sorun oluşturmaz.

    murat murat (12492)
    1 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim alivecan 1 yıl önce