istenmeyen reklam ve virüs yazılımlarını silme

Slm,  Arama motorlarına yerleşmiş olan reklam virüslerini  malwerabetis ve adw cleanerle siliyorum ama  çok kısa sürede tekrar  aktif hale geliyor. deamlı sayfaların açılmasını engelliyor.  girmeye çalıştığınız sayfa bulunamadı gibi  hata larla karşılaşıyorum.

yardımlarınız için teşekkür eder,saygılar sunarım.

kullanici820738 kullanici820738 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Hitman pro tarayıcı toolbar ve virüsler için burdan indirin tarayıcı virüs ve kendiliğinden açlan sayfalar için çok başarılı bir program

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Zararlı yazılımları ve virüsleri kaldırdıktan sonra kullandığın tarayıcılarıda sıfırlamalısın (veya önce kaldırıp sonra yeniden yüklemelisin. Kaldırma tam kaldırma şeklinde olmalı. Geride artık dosya ve/veya regedit kayıtı bırakmamalı).

      Ayrıca zaralı yazılımlar için kullandıklarına ilaveten alttakileride tavsiye ediyorum:

      Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

      Fakat burada bir hususuda belirtmeliyim. Bazı web sayfalarının açılmaması sadece virüsler ve zararlılar marifetiyle olmaz. Bunun başka sebepleride olabilir. Tarayıcılar sıfırlandıktan sonra sistemde bir manuel DNS atamasıda yaparsan, problemin tam olarak çözülür şeklinde düşünüyorum (En iyisi Google DNS 8.8.8.8 - 8.8.4.4 Bu DNS'ler ile yasaklı sitelerede girebilirsin).

      DNS değiştirme - (tıkla)

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

        merhaba şunu söylemeliyim ki elle silmeni onermem ama şunu deneyebilirsin bunun bi tehlikesi yoktur bilgisayarının program ekle/kaldır bolumunden bilinmeyen bi program ve yapımcıya ait programları silmeyi dene

        Chrome tarayıcınızın masaüstü kısayoluna sağ tıkla ve hedef satırına bak. Hedef satırında "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" ifadesinden sonra herhangi bir şey yer almaması gerekiyo. Eğer sonrasında yazan herhangi bir şey varsa sil gitsin.

        sana bi program onericem bunu indir kur buyuk ihtimallle sıkıntı hallolur

        link;;http://www.gezginler.net/indir/malwarebytes-anti-malware.html

        kullandım çok memnun kaldım

        semm65 semm65 (85)
        7 yıl önce cevaplandı

          Son dönemde bu tür zararlılar zamanlanmış görevler oluşturuyorlar. Zamanlanmış görevlerin silinmesi gerekiyor.

          Bir de diğer arkadaşlara ek olarak şu programı önerebilirim: Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

           Emsisoft Anti-Malware önermeye başlamamın bir kaç nedeni var:  Özellikle Türkiye'de rastlanan virüs ve benzeri sorunlarda kendilerine ulaştığımda hızlıca gerekli düzenlemeyi yapmaları, bir de Pro sürümününün diğer antivirüs programlarına göre Türkiye şartlarına göre daha ucuz olması. Desteği çok hızlı çalışıyor.

          hakan hakan (15424)
          7 yıl önce cevaplandı

            spyhunter ... kesin çözüm

            kullanici287078 kullanici287078 (1)