İstenmeyen Reklamlar

Google'a girdiğimde,Youtube'a girdiğimde ekranın sağ ve sol alt köşelerinde reklam açılıyor. Bunları Nasıl engelleyebilirm.?

Toolbar da yok sanırım Program ve Özellikler'de.

AdwCleaner ile sürekli taratıyorum.Bişeyler buluyor siliyorum ama reklamların sonu gelmiyor...

kaynak74 kaynak74 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İstenmeyen reklamları kaldırmada Adwcleaner tek başına yeterli değildir.

    Potansiyel olarak istenmeyen programı tespit etmeniz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki rutini uygulayabilirsiniz.

    Ayrıca modeminiz TP link marka veya benzer eski bir adsl modemse, zyxel yazılıma sahip bazı modemlerdeki güvenlik açığından dolayı modemin konfigurasyonu değiştirilik reklam sitelerine yönlendirilebiliyorsunuz bu da aklınızda bulunsun.

    İstenmeyen reklam  programını öncelikle bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. İstenmeyen reklam kaldırmak  için şu yolu izleyin:

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Açılan listeden  ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz.

    Ads by OffersWizard   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Daha sonra bilgisayarınızda Adwcleaner çalıştırın.

    İstenmeyen reklam yazılımı kaldırmak için şu rutni izleyebilirsiniz

    1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
    2. Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkde Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.
    3. Adwcleaner programını buradan indirin. Adwcleaner güçlü bir reklam yazılımı temizleme aracıdır.
    4. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
    5. Ayrıca bilgisayarınızı HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? linkinde anlatılan HitmanPro ile taratmanız önerilir.
    cemkara cemkara (4215)