İstenmeyen türden olabilecek içerik bulundu nedir?

Bir web sitesien girmek istediğimde Eset Internet Security uyarı penceresi açıyor:

İstenmeyen türden olabilecek içerik bulundu

Bu web sayfası belirsiz namı olan veya istenmeyen türden olabilecek içeriğe sahip web siteleri listesinde yer alıyor ve engellendi.

Bu durumda ne yapmalıyım, bu mesajın anlamı nedir?

hakan hakan (15409)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eset Internet Security İstenmeyen türden olabilecek içerik bulundu uyarısı nedir?

    Bu yarı genelde Eset tarafından reklam yazılımı içeren siteler için verilir. Örneğin bir indirme siesine girdiniz ya da bir hata ile ilgili çözüm arıyorsunuz. Gitmek istediğiniz sitede indirme linkleri varsa ve bu indirme linkleri reklam yazılımlarına verilmişse o zaman Eset Internet Security sizin karşınıza bu uyarıyı çıkarır.

    İstenmeyen türden olabilecek içerik bulundu uyarısı tamamen sizi korumak amaçlıdır. Gitmek istediğiniz siteden herhangi bir indirme yapmazsanız sorun yaşamazsınız. Sitedeki sadece yazılara bakacaksanız bu bir sorun oluşturmaz, Gözardı et ve devam et seçeneğini tıklayabilirsiz. Fakat Eset'in uyarı verdiği siteden indirme yapmamanız önerilir.

    İstenmeyen türden olabilecek içerik bulundu uyarısı bir virüs uyarısı değildir. Sadece sitede reklam yazılımları (adware) varsa bu uyarı karşınıza çıkar.

    hakan hakan (15409)