İşyeri Bilgisayar Ağı Hacklendim

Şirket mail şifremiz aynı zamanda şirket bilgisayarı açılış şifresi.Bu şifremi işyerinden birisi öğrenmiş ve benim bilgilerimle sisteme giriş yapmış.Şirket cihazlarımız kayıtlı ve ortak bir ağ kullanılıyor.Herhangi bir şirket cihazından kendi kullanıcı adı ve şifremizle kendi oturumumuzu açabiliyoruz.Sormak istediğim konu benim kullanıcı bilgilerimle hangi şirket cihazından oturum açıldığı tespit edilebilir mi?

sede sede (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şirketiniz eğer bir log sistemine sahipse elbette bu mümkün. Eğer ağınız bir Windows ağı ise Domain Controller bilgisayar üzerinden bu bilgilere ulaşılabilir.

    Yani bilgi işlem biriminiz sizin kullanıcı adınız ve şifreniz ile hangi cihaz üzerinden sisteme giriş yapılmış bunu bulabilir.

    alattin alattin (16984)